Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.31 09:26

NATO šalių ministrai susitikime aptars gynybos klausimus

Briuselyje rengiamas NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas, per kurį bus aptartos Aljanso narių išlaidos gynybai, regioninio saugumo ir kiti klausimai. Susitikime pirmą kartą dalyvauja ir Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.

R. Tillersonas jau vadinamas „skolų išmušinėtoju“, nes su kolegomis susitiks po D. Trumpo akibrokšto Angelai Merkel, kai vos ją išlydėjęs ir pavadinęs derybas geromis, apkaltino Vokietiją nesumokėjus NATO skolų.

Aljanso šalių diplomatijos vadovai diskutuos, kaip bus įgyvendinamas NATO sutartyse numatytą punktą du procentus nuo BVP skirti gynybai. Šį reikalavimą kol kas išpildo tik 5 iš 28 bloko šalių, dėl ko Donaldo Trumpo administracija  Europos sąjungininkams ne kartą yra išsakiusi priekaištų.

Visgi anksčiau šią savaitę su valstybės sekretoriumi susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė  dėl Amerikos įsipareigojimų sąjungininkams buvęs dar kartą patikintas.

Briuselyje ketvirtadienį surengtas ir NATO ambasadorių bei Rusijos susitikimas. Per jį Aljansas išreiškė susirūpinimą dėl Maskvos sprendimo pripažinti jos remiamų separatistų Rytų Ukrainoje išduodamus pasus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi