Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.30 21:45

Astronautai atvirame kosmose pametė vieną iš apsauginių ekranų

BNS 2017.03.30 21:45

Į atvirą kosmosą iš Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) ketvirtadienį išėję astronautai pametė svarbią audeklinių ekranų dalį, kuri lėtai nudreifavo tolyn.

Amerikiečių astronautė Peggy Whitson apie šį įvykį nedelsdama pranešė Misijos valdymo centrui, iš kurio buvo stebima, kaip tas lopas tolsta. NASA sakė, kad bus atidžiai stebima, ar jis nekliudys kokios nors TKS sistemos dalies.

Specialus ekranas apsaugo stotį nuo mikrometeoritų. Prarastas vienas iš keturių gabalų, kuriuos P. Whitson ir Shane'as Kimbrough turėjo pritvirtinti buvusioje perkelto švartavimosi lizdo vietoje. Pasak NASA atstovo Danielo Huoto, trys likę gabalai pridengė jautriausias vietas.

Šis įvykis labai nemalonus P. Whitson, kuri šią dieną tapo daugiausia kartų (aštuonis) į atvirą kosmosą išėjusia moterimi astronaute.

D. Huotas sakė, kad kol kas nenustatyta, kaip tas ekranas buvo pamestas; manyta, kad jis turėjo visą laiką būti pririštas prie stoties arba prie kurio nors astronauto.

Ir anksčiau būdavo pametami įvairūs daiktai – varžtai, ar įrankiai, bet dabartinis lopas yra didžiausia netektis: apie 5 cm storio ir maždaug 1,5 x 0,6 m dydžio, kai yra išskleistas; sveriantis apie 8 kg.

Praėjusį penktadienį 39 metų prancūzas Thomas Pesquet ir 49 metų amerikietis Shane'as Kimbrough atjungė senąjį prisijungimo bloką, kuris sekmadienį specialiu mechanizmu, valdomu iš centro Hjustone, buvo perkeltas į kitą, geresnę vietą. Čia ateityje švartuosis firmų „SpaceX“ ir „Boeing“ krovininės kapsulės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi