Pasaulyje

2017.03.30 19:10

Briuselyje baigėsi Rusijos ir NATO Tarybos posėdis

BNS2017.03.30 19:10

Briuselyje ketvirtadienį įvyko Rusijos ir NATO Tarybos posėdis, kuriame Rusijos atstovas pateikė trijų naujų divizijų Rusijos Vakarų karinėje apygardoje apžvalgą, sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

„NATO ir Rusijos tarybos posėdis buvo ilgas, atviras ir konstruktyvus“, – sakė J. Stoltenbegas per spaudos konferencija po šių derybų.

„Nerimą kelia saugumo padėtis Ukrainoje. Paliaubų pažeidimų skaičius rekordinis, tęsiasi karo veiksmai, ESBO stebėtojų darbas apribotas, – sakė J. Stoltenbergas. – Sąjungininkai ragina Rusiją panaudoti savo įtaką maištininkams“.

NATO niekada nepripažins neteisėtos Krymo aneksijos ir toliau palaikys Ukrainos suverenumą bei teritorinį vientisumą, pabrėžė NATO vadovas.

Pasak J. Stoltenbergo, Rusija trumpai pristatė apžvalgą apie tris naujas divizijas Vakarų karinėje apygardoje, o NATO – apie keturis savo batalionus Lenkijoje ir Baltijos šalyse.

Dabartinis susitikimas, paaiškino J. Stoltenbergas, yra gruodį buvusio NATO ir Rusijos tarybos posėdžio tęsinys; anuomet Aljansas pateikė Rusijai duomenis apie operacijas „Trident Junctur“, o Rusija – apie strategines pratybas „Kavkaz-2016“.

Generalinis NATO sekretorius pabrėžė, kad principinė NATO pozicija Rusijos atžvilgiu grindžiama atgrasymu ir dialogu.

Atsakydamas į latvių žurnalisto klausimą, J.Stoltenbergas sakė, kad kai kurios sąjungininkės NATO ir Rusijos atstovų susitikime iškėlė klausimą dėl rugsėjį numatomų pratybų „Zapad-2017“.

Kadangi kai kurios vakarų šalys norėtų, jog dar prieš šias pratybas būtų surengta jų pristatymas, „mes susitarėme su Rusija, kad aptarsime tai“, sakė J.Stoltenbergas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt