Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.30 14:51

Susitinka NATO šalių ir Rusijos ambasadoriai: rezultatų nesitikima

NATO šalių ir Rusijos ambasadoriai šiuo metu susitinka Briuselyje, mėgindami palaikyti dialogą, nepaisant abipusių kaltinimų. Tai ketvirtas per metus NATO ir Rusijos tarybos posėdis.

Aljansas siekia aptarti padėtį Ukrainoje bei naujų raketų dislokavimą Kaliningrado srityje. Maskvai svarbiausia – parodyti nepasitenkinimą dėl Aljanso batalionų dislokavimo priešakinėse sąjungininkėse. Jungtinės Valstijos taip pat apkaltino Rusiją tikriausiai ginkluojant talibano sukilėlius Afganistane, kovojančius su NATO.

Kai NATO prieš metus atnaujino susitikimus su Rusijos ambasadoriumi po poros metų pertraukos, jau surengti trys, bet rezultatų jokių. Ketvirtadienį – ketvirtasis, ir vėl be didelių lūkesčių. Aljanso tikslas – parodyti Maskvai, kad jis siekia palaikyti kontaktus ir nuraminti dėl savo veiksmų.

Susitikimo išvakarėse NATO pajėgoms vadovaujantis Amerikos generolas pareiškė kongresmenams, kad siekdama prilygti Rusijai, naujoji Jungtinių Valstijų administracija turi ne šiaip didinti išlaidas gynybai, bet tiekti ginklus Ukrainai – to, nepaisydamas ir diplomatų, ir gynybos vadovų patarimų, taip ir nesiryžo Barackas Obama.

 „Kalbant apie ginkluotę, asmeniškai manau, kad turėtume svarstyti mirtinų gynybinių ginklų tiekimą Ukrainai. Ji kariauja su labai nuožmiu, kietu priešu, Rusijos statytiniais, ir Rusija tiekia naujausios ginkluotės, kad ją išbandytų“, – sakė NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas Curtisas Scaparrotti.

Daugiau apie Aljanso padėtį – Vykinto Pugačiausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi