Pasaulyje

2017.03.29 18:10

Oficialu: Jungtinė Karalystė pradeda išstojimo iš ES procesą

Trečiadienį Briuselyje Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui įteiktas Britanijos premjerės Theresos May oficialus laiškas, informuojantis, kad Jungtinė Karalystė pradeda išstojimo iš Europos Sąjungos procesą.

Jungtinės Karalystės ambasadorius ES seras Timas Barrow įteikė britų premjerės laišką D. Tuskui. Istoriniu momentu Europos Vadovų Tarybos pirmininkas pasidalino savo „Twitter“ paskyroje. 

„Po devynių mėnesių JK pateikė (laišką). #Brexit“, – D. Tuskas parašė vienoje savo „Twitter“ žinutėje, priėmęs šį dokumentą. ES prezidento žinutė buvo gana sarkastiška, nes jis pavartojo anglišką žodį „delivered“, dar turintį prasmę „pagimdė“.

Th. May, trečiadienio popietę kalbėdama Atstovų Rūmuose, pareiškė, kad „kelio atgal nebėra“, ir paragino šalį siekti nacionalinės vienybės. 

„Tai istorinė akimirka, po kurios nebebus kelio atgal“, – sakė Th. May parlamente ir pridūrė: „Dabar metas mums susitelkti.“

Praėjus vos kelioms dienoms po 60-ųjų ES įkūrimo metinių, Britanija tapo pirmąja valstybe, siekiančia iš jos pasitraukti ir taip sukrėsti Bendriją, sukurtą iš Antrojo pasaulinio karo pelenų.

Kaip „Brexit“ paveiks ten gyvenančius lietuvius, žiūrėkite laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.