Pasaulyje

2017.03.28 17:10

Paryžiuje dėl kino nužudymo kilus susirėmimams, trys žmonės sužeisti

BNS 2017.03.28 17:10

Paryžiuje protestuotojams įtūžus dėl incidento, kai policininkai nužudė vieną kiną, per susirėmimus su policija buvo sužeisti trys pareigūnai ir areštuoti 35 protestuotojai, antradienį pranešė policija.

Demonstrantai iš azijiečių bendruomenės pirmadienį vakare susirinko prie kultūriškai mišraus 19-ojo rajono sostinės šiaurės rytuose policijos nuovados, sakė Agnes Tibo-Lekuvr iš Paryžiaus prokuratūros.

Protestuotojai atėjo pagerbti sekmadienį policijos pareigūno nužudyto kino, pasipiktinę pranešimais, kad jis buvo nušautas savo paties namuose, vaikų akivaizdoje, kai kapojo žuvį ir nieko nepuolė. Policija sako, kad pareigūnas šovė gindamasis, nes auka sužeidė jį „ginklu su ašmenimis“.

Kinijos užsienio reikalų ministerija antradienį išreiškė susirūpinimą Prancūzijos pareigūnams dėl minimo vyro nužudymo. Pranešama, kad jį nušovė pareigūnai civiliais drabužiais.

Skanduodami „Žudikai“, demonstrantai griovė užtvaras, svaidė įvairius daiktus ir padegė vieną automobilį. Brutalūs susirėmimai truko kelias valandas.

Gesinti padegto stovėjusio automobilio buvo atvykę ugniagesiai.

26 demonstrantai buvo sulaikyti už dalyvavimą grupėje, kuri planavo smurtą, šeši – dėl daiktų svaidymo, dar trys – už smurtą policininkų atžvilgiu, kai buvo padegtas policijos automobilis.

Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ pranešė, kad, pasak liudininkų, per susirėmimus buvo sužeistas vienas kinų kilmės vyras.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying sakė, kad Kinija antradienį iškvietė Prancūzijos ambasados Pekine atstovą ir paragino prancūzų pareigūnus kuo greičiau ištirti incidentą.

Pasak atstovės, Kinijos valdžia „tikisi, kad Kinijos piliečiai Prancūzijoje gali tinkamai reikšti savo norus ir reikalavimus“.

Prancūzijos kinų bendruomenė, viena didžiausių Europoje, mano seniai tapusi rasizmo taikiniu. Pernai rugsėjį tūkstančiai demonstrantų Prancūzijos sostinėje ragino nutraukti smurtą prieš azijiečių bendruomenę. Mitingai vyko po siuvėjo kino Chaolino Zhangho mirtino sumušimo, vėl atkreipusio dėmesį į etninę įtampą Paryžiaus priemiesčiuose.

Aukos advokatas sakė, kad šis užpuolimas 2016 metų rugpjūtį buvo etniškai motyvuotas; to rajono kinų imigrantų bendruomenė tvirtina nuolat patirianti ginkluotus apiplėšimus ir smurtą.

Naujausia įtampa kilo kelios dienos po tūkstantinių demonstracijų Paryžiuje dėl jauno juodaodžio įtariamo išžaginimo policijoje vasario mėnesį. Įtariamas policininkų nusikaltimas Paryžiaus priemiestyje One su Bua jo auką, 22 metų Theo, pavertė prieš policijos smurtą protestuojančių mažumų simboliu.