Pasaulyje

2017.03.28 13:51

Kovo pabaigoje susitiks NATO–Rusijos taryba

ELTA2017.03.28 13:51

Kovo 30 dieną numatomas dar vienas NATO ir Rusijos tarybos (NRT) susitikimas, įvyksiantis dieną prieš paankstintą NATO užsienio reikalų ministrų posėdį Briuselyje.

Apie įvyksiantį NRT susitikimą pranešė Aljanso generalinis sekretorius Jens Stoltenbergas. Būsimo susitikimo darbotvarkės NATO vadovas nedetalizavo.

„Po konsultacijų su NRT priklausančiais nariais, pakviečiau juos susitikti ambasadorių lygmeniu“, – antradienį pranešė J. Stoltenbergas.

Tai bus pirmasis NRT susitikimas 2017 m. Pernai, po maždaug 2 metų pertraukos, buvo surengti 3 tokie susitikimai. Pastarąjį kartą po gruodį vykusio tarybos susitikimo J. Stoltenbergas pareiškė, kad Aljansą ir Maskvą vis dar skiria gilūs nesutarimai Ukrainos klausimais.

Praktinį bendradarbiavimą su Rusija NATO sustabdė po 2014 m. įvykdytos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos, nuo to laiko iki 2016 m. nevyko ir NRT.

NRT susitikimas įvyks dieną prieš Aljanso užsienio reikalų ministrų posėdį, kuris turėjo vykti balandžio 5–6 dienomis, bet buvo perkeltas į kovo 31 d., JAV valstybės sekretoriui Rexui Tillersonui pareiškus, jog jis negalės atvykti į Briuselį, nes planuoja vizitą į Rusiją.

R. Tillersonas, kaip naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos atstovas, pirmą kartą dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.