Pasaulyje

2017.03.28 08:50

Atstovų Rūmų komitetas tęs klausymus dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus

Rytis Rakauskas, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.03.28 08:50

JAV Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas antradienį tęs klausymus dėl Rusijos kišimosi į Amerikos prezidento rinkimus.

Bus apklausti buvę Centrinės Žvalgybos Agentūros (CŽA) ir Nacionalinės Žvalgybos vadovai. Praėjusią savaitę FTB vadovas patvirtino, kad atliekamas tyrimas dėl Donaldo Trumpo komandos ir Rusijos galimų ryšių.

Komiteto nariai trijų tarnybų buvusių vadovų teirausis, kokios informacijos jie turėjo apie D. Trumpo komandos ryšius su Rusija. Parodymus duos buvęs CŽA vadovas Johnas Brennanas, Nacionalinei žvalgybai vadovavęs Jamesas Clapperis ir laikinai generalinės prokurorės pareigas ėjusi Sally Yates.

Šiam komitetui savanoriškai sutiko liudyti ir buvęs D. Trumpo kampanijos vadovas Paulas Manafortas. Praėjusią savaitę žiniasklaida paskelbė, kad jis yra dirbęs Rusijos milijardieriui bei kūrė strategiją, kaip padėti Vladimirui Putinui kovoti su priešininkais.

Beje, P. Manafortas yra gavęs daugiau nei pusės milijono dolerių uždarbį iš Rusijos propagandos kanalo. Praėjusią savaitę Federalinio tyrimų biuro vadovas Jamesas Comey pirmą kartą viešai patvirtino, kad jo vadovaujama tarnyba yra pradėjusi tyrimą dėl galimų Amerikos prezidento D. Trumpo komandos ryšių su Rusijos pareigūnais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt