Pasaulyje

2017.03.27 16:18

Teismas skyrė A. Navalnui 20 tūkst. rublių baudą

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA 2017.03.27 16:18

Prieš teismą dėl dalyvavimo sekmadienį proteste stojęs Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas teigia, kad teisiamas turėtų premjeras Dmitrijus Medvedevas, kurio korupcinius ryšius jis paviešino. Teismas pripažino A. Navalną kaltu dėl nepaklusimo teisėtiems policijos darbuotojų reikalavimams per nesankcionuotą mitingą prieš korupciją, ir suėmė jį 15-kai parų

Anksčiau Maskvos miesto Tverės rajono teismas skyrė opozicijos aktyvistui 20 tūkstančių rublių (324 eurai) baudą „už nesankcionuotos masinės akcijos organizavimą“ Rusijos sostinės centre, praneša naujienų agentūra „Interfax“.

Kremlius, reaguodamas į protestus, juos pavadino provokacija ir smurto kurstymu bei teigia, kad dalyviams neva buvo mokama. Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas primena, kad žodžio ir susirinkimų laisvę garantuoja ir Rusijos konstitucija.

Per protestus keliuose šalies miestuose galėjo būti sulaikyta iki tūkstančio žmonių. Didžioji dalis jau paleista, tačiau per šimtas dar lieka suimti.

Sekmadienį protesto akcijos buvo surengtos tik Maskvoje, bet ir Sankt Peterburge, Vladivostoke, Novosibirske, Tomske ir kituose Rusijos miestuose. Didžioji dalis mitingų vyko negavus oficialaus valdžios leidimo.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija reiškia stiprų susirūpinimą dėl masinio taikių demonstrantų prieš korupciją sulaikymo Rusijos Federacijos miestuose. Tarp šimtų sulaikytųjų buvo ir vienas Rusijos opozicijos lyderių, Kovos prieš korupciją fondo steigėjas A. Navalnas bei kiti šio fondo darbuotojai.

„Raginame Rusijos Federacijos valdžios institucijas nedelsiant išlaisvinti visus sulaikytuosius. Taip pat raginame užtikrinti, kad Rusijos Federacijos piliečiams, siekiantiems įgyvendinti savo teisę į susirinkimų ir nuomonės reiškimo laisves, nebūtų trukdoma tai daryti. Šios ir kitos pamatinės piliečių laisvės ir teisės, įtvirtintos Rusijos Federacijos Konstitucijoje ir kurias visapusiškai gerbti Rusijos Federacija yra įsipareigojusi tarptautiniu lygiu, privalo būti užtikrintos ir negali būti varžomos“, – teigiama Lietuvos URM pranešime spaudai.

Išsamiau apie protestus Rusijoje – įraše.