Pasaulyje

2017.03.27 14:17

ES ragina Rusiją nedelsiant paleisti areštuotus protestuotojus

BNS 2017.03.27 14:17

Europos Sąjunga pirmadienį paragino Rusiją nedelsiant paleisti „taikius demonstrantus“, sulaikytus ankstesnę dieną per masinius protestus prieš korupciją.

Iškilus Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas, paskelbęs sieksiantis prezidento posto per ateinančiais metais vyksiančius rinkimus, buvo tarp maždaug 500 asmenų, sulaikytų policijos Maskvoje per masines eitynes – vieną didžiausių nesankcionuotų demonstracijų per kelerius pastaruosius metus.

ES atstovas sakė, kad policijos veiksmai „užkirto kelią pasinaudoti pagrindine žodžio laisve“, taip pat teise į taikius susirinkimus, nors šios fundamentalios teisės įtvirtintos Rusijos konstitucijoje.

„Raginame Rusijos valdžią visokeriopai laikytis savo prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų, taip pat Europos Tarybos atžvilgiu ... užtikrinti šias teises ir nedelsianti paleisti visus taikius demonstrantus, kurie buvo sulaikyti“, – sakoma pranešime.

Praeitą mėnesį A. Navalnas paskelbė išsamių duomenų, atskleidžiančių, kad premjeras Dmitrijus Medvedevas kontroliuoja nekilnojamojo turto imperiją per neskaidrių ne pelno organizacijų tinklą, ir paragino surengti šias eitynes.

Tas vaizdo pranešimas, paskelbtas portale „YouTube“, buvo peržiūrėtas daugiau kaip 11 mln. kartų, bet D. Medvedevas iki šiol niekaip jo nekomentavo.

Policijos duomenimis, Maskvoje surengtoje protesto akcijoje dalyvavo 7–8 tūkst. žmonių.

A. Navalnas buvo suimtas, kai ėjo į demonstraciją. Policija įsodino jį į mikroautobusą, kuriam minia mėgino neleisti išvažiuoti, o protestuotojai skandavo „Gėda!“ ir „Paleiskit jį!“

Policija nurodė areštavusi Maskvoje apie 500 žmonių, bet informaciją apie aktyvistų areštus renkantis tinklapis „OVD Info“ nurodė, kad sostinėje sulaikyti mažiausiai 933 asmenys, o dar dešimtys – per panašius protestus kituose miestuose.

Naujienų agentūra „Interfax“ paskelbė, kad Sankt Peterburgo centre buvo susirinkę apie 4 tūkst. demonstrantų, o 130 jų buvo suimti.