Pasaulyje

2017.03.25 11:25

Stebėtojai: per antskrydį Sirijos kalėjime žuvo 16 žmonių

ELTA2017.03.25 11:25

Penktadienio vakarą per antpuolį Sirijos sukilėlių kontroliuojamos Idlibo provincijos kalėjime žuvo mažiausiai 16 žmonių. Tarp aukų buvo tiek kalinių, tiek kalėjimo darbuotojų, šeštadienį informavo Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuras, skelbia „Reuters“.

Idlibas yra vienas iš svarbiausių Sirijos sukilėlių – ir džihadistų grupuočių – siekiančių nuversti Sirijos prezidentą Basharas al-Assadas, bastionų. B. al-Assado ir jo sąjungininkės Rusijos pajėgos jau kurį laiką aktyviai bombarduoja šioje provincijoje veikiančius maištininkus.

Minėtasis stebėsenos biuras tikino gavęs informacijos, kad kai kurios aukos mirė nuo šautinių žaizdų, kurias patyrė, kai mėgino iš kalėjimo pabėgti dalį jo apgriovus per antskrydį. Tarp 16 žuvusiųjų buvo du kalėjimo prižiūrėtojai.

Dalį Idlibo provincijos kontroliuoja Turkijos remiami sukilėliai, tarp jų ir Laisvoji Sirijos armija, bet kitas provincijos dalis valdo griežtosios linijos islamistų grupuotė „Ahrar al-Sham" ir kitos džihadistų aljansui „Tahrir al-Sham" priklausančios grupuotės.