Pasaulyje

2017.03.24 18:47

Prie Turkijos krantų nuskendo migrantų laivas

Prie Turkijos krantų nuskendo migrantų laivelis. Per nelaimę žuvo dvylika žmonių, tarp jų – penki vaikai, trys dingo be žinios. 

Skenduolių kūnus Turkijos pareigūnai rado prie vakarinės Aidino provincijos krantų. Septyniems pavyko išsigelbėti. 

Ši nelaimė – praėjus beveik metams po Europos Sąjungos ir Turkijos susitarimo. Po jo migrantų srautai stipriai sumažėjo, nes mainais už milijardus eurų Turkija įsipareigojo rimčiau kovoti su žmonių kontrabandininkais, naudojančiais prastos būklės laivus. 

Dalis apžvalgininkų nerimauja, kad Turkija nesilaikys susitarimo po apsižodžiavimo su Europos Sąjunga. Nerimo kelia ir nesiliaujančios kelionės iš Šiaurės Afrikos. 

Ispanijos gelbėtojų organizacija „Proactiva Open Arms“ išsakė nerimą dėl galimų kelių šimtų nuskendusių migrantų. Organizacijos darbuotojai prie dviejų netoli Libijos krantų apvirtusių laivų rado penkis skenduolius ir ieško trečio be žinios dingusio laivo. Tokiuose laivuose telpa keli šimtai migrantų. 

Per pirmus šių metų mėnesius į Italiją iš Šiaurės Afrikos atvyko per 20 tūkst. žmonių – keliais tūkstančiais daugiau nei tokiu pat metu pernai. Žuvusiųjų kelionėje – taip pat daugiau: pusšešto šimto, kai pernai tokiu metu – 350.