Pasaulyje

2017.03.24 18:00

Ukrainos saugumas patvirtino D. Voronenkovo žudiko ryšius su Nacionaline gvardija

BNS2017.03.24 18:00

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) patvirtino informaciją, kad buvusio Rusijos parlamentaro Deniso Voronenkovo žudikas buvo susijęs su Ukrainos nacionaline gvardija.

„Žinome, kas buvo žudikas. Apie tai šiandien bus padarytas pareiškimas, taip pat ir tų, kas vykdo tyrimą ... Jį nužudęs žmogus tikrai buvo susijęs su Nacionaline gvardija. Tai – tiesa“, – penktadienį žurnalistams sakė SBU vadovo patarėjas Jurijus Tanditas.

„Tai bandymas pademonstruoti mums jėgą .... Bet patikėkite: šis nusikaltimas bus atskleistas, mes įvardysime ne tik tuos, kas įvykdė nusikaltimą, bet ir tuos, kas užsakė“, – pabrėžė jis.

Anksčiau Ukrainos „Liaudies fronto“ parlamentaras, vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka paskelbė, kad D. Voronenkovą ketvirtadienį Kijevo centre nušovė Ukrainos pilietis Pavelas Paršovas, specialiai apmokytas diversantų mokykloje Rusijoje.

A. Heraščenka nurodė, kad 1988 metais gimęs P. Paršovas iš Sevastopolio buvo Rusijos specialiųjų tarnybų agentas, kad jis Rusijoje, kur buvo prieš permetimą į Ukrainą, išėjo specialaus mokymo kursą diversantų mokykloje, o paskui metus ištarnavo Ukrainos nacionalinėje gvardijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt