Pasaulyje

2017.03.24 11:25

D. Trumpas iškėlė ultimatumą dėl sveikatos apsaugos įstatymo projekto

ELTA2017.03.24 11:25

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį Atstovų Rūmuose pareikalavo lemiamo balsavimo dėl savo sveikatos apsaugos įstatymo projekto, informuoja BBC.  

Amerikos sveikatos apsaugos aktas turėtų pakeisti buvusio JAV prezidento Baracko Obamos pasirašytą „Obamacare“ įstatymą. Ketvirtadienį dėl įstatymo projekto turėjęs vykti balsavimas buvo atidėtas sulaukus kai kurių respublikonų pasipriešinimo.

Kaip pranešama, D. Trumpas įspėjo respublikonus, kad šie turi pasirinkimą penktadienį balsuoti už įstatymo projektą arba visam laikui įstrigti aklavietėje su „Obamacare“.

Respublikonas Atstovų Rūmų pirmininkas Paulas Ryanas pridūrė: „Septynerius su puse metų mes Amerikos žmonėms žadėjome, kad panaikinsime ir pakeisime šį sužlugdytą įstatymą, jis žlunga ir nuvilia šeimas, pradedame nuo rytojaus.“

„Obamacare“ panaikinimas ir pakeitimas buvo didžiausias D. Trumpo rinkimų kampanijos pažadas, bet jo pakeitimas sustojo dėl respublikonų tarpusavio nesutarimų. Partijai nepavyksta rasti kompromiso. Ketvirtadienio balsavimo atidėjimas – didelis smūgis JAV prezidentui, maniusiam, kad ketvirtadienį pavyks laimėti balsavimą.

D. Trumpui reikia bent 215 respublikonų balsų. Jei 22 respublikonai pereis į demokratų pusę ir balsuos prieš įstatymo projektą, prezidentas patirs nesėkmę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.