Pasaulyje

2017.03.24 11:56

Paaiškėjo politiko D. Voronenkovo žudiko tapatybė: jo buvo ieškoma nuo 2011 metų

15min.lt2017.03.24 11:56

Ketvirtadienį Kijevo centre buvusį Rusijos Valstybės Dūmos deputatą Denisą Voronenkovą nušovė Pavelas Paršovas. Žudikas tą pačią dieną nuo žaizdų mirė ligoninėje, o Ukrainoje dar 2011 metais buvo įtrauktas į ieškomų nusikaltėlių sąrašą. Žudiką per susišaudymą mirtinai sužeidė politiko apsaugininkas, kuris taip pat buvo sunkiai sužeistas.

Kad D. Voronenkovą nušovė būtent P. Paršovas, paskelbė Kijeve veikiantis naujienų portalas Obozrevatel.ua.

„Žudikas gimė 1988 metais. Dniepro teisėsaugos pareigūnai buvo įtraukę jį į ieškomų asmenų sąrašą už sukčiavimą versle ir praturtėjimą nusikalstant“, – rašė portalas.

Kad D. Voronenkovo žudiko tapatybė nustatyta, jau ketvirtadienį skelbė Ukrainos vidaus reikalų ministerijos atstovas Artiomas Ševčenka. Jis tada teigė, kad užpuolikas – Ukrainos pilietis, tačiau jo tapatybės neatskleidė.

D. Voronenkovas, kuris pabėgęs į Ukrainą drąsiai kritikavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino valdžią, buvo nušautas ketvirtadienį prieš pat vidurdienį.

Jis su apsaugininku vyko į viešbutį „Premier Palace“ susitikti su kitu buvusiu Rusijos Valstybės Dūmos deputatu Ilja Ponomariovu, tačiau prie durų jį pakirto žudiko kulkos.

Apsaugininkas atsišaudė, sunkiai sužeisdamas užpuoliką, tačiau D. Voronenkovui medikai padėjo jau nebegalėjo. Žudikas vėliau irgi mirė ligoninėje.

Tiek I. Ponomariovas, tiek Ukrainos politiniai lyderiai iškart ėmė skelbti, kad įtaria Maskvos susidorojimą – esą D. Voronenkovas buvo mirtinai pavojingas Rusijos silovikams.

Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka feisbuke parašė: „Tai yra užsakyta politinė žmogžudystė, įvykdyta siekiant atgrasinti visus rusų politikus ir valdininkus, galinčius mėginti pabėgti iš Rusijos į Vakarus arba į Ukrainą ir papasakoti tiesą, kaip funkcionuoja rusų baudžiamasis aparatas.“

Tą patį kartojo į nusikaltimo vietą atvykęs generalinis prokuroras. Akivaizdžiai sukrėstas Jurijus Lucenka prabilo apie „demonstratyvią žmogžudystę, tipišką Kremliui“.

Maskva tokius kaltinimus neigia. V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas prabilo apie absurdą ir pažymėjo: „Tai rodo tik faktą, kad Ukraina nesugebėjo garantuoti D. Voronenkovo saugumo.“

Nors dabar aiškėja, kad P. Paršovas buvo ieškomas dar nuo 2011 metų, ukrainiečiai laikosi savo: A. Heraščenka teigia, kad žudikas buvo Rusijos specialiųjų tarnybų agentas.

„Jis buvo įsiskverbęs į Ukrainos jėgos struktūras, jose įsidarbino ir dabar sulaukė įsakymo eliminuoti Rusijos priešą – Denisą Voronenkovą“, – kalbėjo A. Heraščenka.

Jis taip pat tvirtino, kad žudikas 13 mėnesių tarnavo Ukrainos Nacionalinėje gvardijoje. Tiesa, mūšiuose Donbase nedalyvavo.

Klausimas, kaip P. Paršovas galėjo tarnauti Nacionalinėje gvardijoje, jei jau nuo 2011 metų buvo ieškomas teisėsaugos, lieka neatsakytas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.