Pasaulyje

2017.03.24 10:27

Šveicarija įspėja Turkiją dėl neteisėto šnipinėjimo prieš būsimą referendumą

BNS 2017.03.24 10:27

Šveicarijos užsienio reikalų ministras įspėjo Turkijos diplomatijos vadovą, kad šios Alpių valstybės pareigūnai tirs bet kokią neteisėtą žvalgybinę veiklą šalyje prieš svarbų referendumą Turkijoje, po kurio gali būti smarkiai išplėstos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano galios.

Apie tai informavo Šveicarijos užsienio reikalų ministro Didier Burkhalterio biuras po ketvirtadienį Berne įvykusio jo susitikimo su kolega iš Turkijos Mevlutu Cavusoglu.

M. Cavusoglu mėginimai agituoti turkų išeivius Europoje balandį vyksiančiame referendume balsuoti už prezidento galių išplėtimą išprovokavo Ankaros diplomatinį konfliktą su Europos Sąjunga, kai Nyderlandai ir Vokietija uždraudė tokius renginius.

D. Burkhalterio biuro išplatintame pranešime rašoma, kad ministras supranta „sudėtingą situaciją“ Turkijoje po nesėkmingo bandymo pernai liepą įvykdyti valstybės perversmą, tačiau po jo Ankaros paskelbta nepaprastoji padėtis „nereiškia, jog Turkija gali nesilaikyti savo tarptautinių įsipareigojimų žmogaus teisių srityje“.