Pasaulyje

2017.03.23 14:15

Škotijos parlamentas dėl nepriklausomybės referendumo balsuos antradienį

BNS2017.03.23 14:15

Škotijos parlamentas, iš pagarbos atidėjęs balsavimą dėl pasiūlymo surengti referendumą regiono atsiskyrimo nuo Didžiosios Britanijos klausimu, kai trečiadienį Londone buvo įvykdytas kruvinas išpuolis, šį sprendimą priims ateinantį antradienį, pranešė asamblėjos atstovė.

Debatai dėl šio itin opaus klausimo „bus atnaujinti antradienį 14 val. 20 min. (vietos, 16 val. 20 min. Lietuvos) laiku)“, ketvirtadienį sakė parlamento atstovė.

Prognozuojama, kad škotų įstatymų leidėjai palaikys pasiūlymą surengti naują referendumą dėl nepriklausomybės, pateiktą regiono vyriausybės vadovės Nicolos Sturgeon.

Valdančiosios Škotijos nacionalinės partijos (SNP) lyderė aktyviai pasisako už regiono atsiskyrimą nuo Jungtinės Karalystės, tačiau referendumui organizuoti jai būtinas Londono pritarimas.

„Mano požiūriu, būtų neteisinga, nesąžininga ir visiškai netvaru Jungtinės Karalystės vyriausybei stoti skersai kelio tam, kad Škotija turėtų pasirinkimo galimybę“, – antradienį sakė N. Sturgeon.

Škotijos parlamento pritarimas uždegtų žalią šviesą vyriausybės vadovei prašyti Britanijos vyriausybės suteikti jai įgaliojimus organizuoti naują plebiscitą.

2014-aisiais vykusiame referendume škotai pasisakė prieš nepriklausomybę. Tačiau dabar SNP tvirtina, kad britų rinkėjams pernai birželį nubalsavus už pasitraukimą iš Europos Sąjungos, regione turi būti organizuojamas naujas plebiscitas, nes škotai balsavo už pasilikimą Bendrijoje.

Vis dėlto trečiadienį, likus kelioms valandoms iki planuoto balsavimo Edinburge, „tarptautinio terorizmo paveiktas“ užpuolikas automobiliu rėžėsi į žmones ant Vestminsterio tilto Londono centre šalia Britanijos parlamento rūmų, po to subadė šį kompleksą saugojusį policininką ir galiausiai buvo nukautas. Per šį incidentą žuvo keturi žmonės, įskaitant užpuoliką, dar apie 40 buvo sužeisti.

Dėl šios priežasties Škotijos parlamentas nusprendė, kad debatus ir balsavimą dėl referendumo reikia atidėti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt