Pasaulyje

2017.03.23 15:20

Kijevo centre nušautas buvęs Rusijos parlamento narys

BNS2017.03.23 15:20

Ukrainos sostinės centre ketvirtadienį automatais ginkluoti nežinomi asmenys nušovė buvusį Rusijos komunistų deputatą Denisą Voronenkovą, praneša ukrainiečių portalas „Espresso“.

Portalo žiniomis, incidentas įvyko maždaug 11 val. 40 min. (ir Lietuvos laiku) šalia viešbučio „Premier Palace“.

Pranešama, kad vienas žmogus žuvo, o dar du dėl šautinių žaizdų paguldyti į ligoninę. Kaip skelbia unian.net, tarpusavyje susišaudė užpuolikas ir buvusio parlamentaro asmens sargybinis, jie abu pateko į ligoninę.

„Espresso“ duomenimis, nušautas asmuo yra Rusijos komunistų partijos narys, buvęs Rusijos Dūmos narys D. Voronenkovas, pabėgęs į Ukrainą.

Kaip naujienų agentūrą „Interfax-Ukraina“ informavo Kijevo miesto policijos atstovė Oksana Blyščyk, įvykio vietoje dirba operatyviniai darbuotojai, policija tikrina informaciją.

Kijevo policijos viršininkas Andrijus Kriščenka kalbėdamas per televiziją pranešė, kad pareigūnai kaip pagrindinę tiria užsakyto nužudymo versiją.

„Užsakyta (žmogžudystė) – tai pirmoji dabar tiriama versija, turint omenyje žuvusiojo asmenybę ir jo veiklą“, – sakė A. Kriščenka.

Vasario viduryje buvo pranešta, kad D.V oronenkovas, išvykęs gyventi į Ukrainą kartu su žmona Marija Maksakova, buvusia valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ deputate ir operos dainininke, pernai gruodį įgijo Ukrainos pilietybę.

Interviu Ukrainos žiniasklaidai D. Voronenkovas sakė, kad iš savo šalies pasitraukė dėl itin nepalankios politinės padėties.

Rusijoje šiam politikui yra iškelta baudžiamoji byla dėl sukčiavimo, paskelbta jo federalinė paieška.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.