Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.23 11:33

Lenkija įspėja galinti nepatvirtinti ES Romos deklaracijos

ELTA 2017.03.23 11:33

Lenkija gali nepatvirtinti Romos deklaracijos, kurioje bus išdėstyta, kokią kryptį Europos Sąjunga (ES) ketina pasirinkti po Didžiosios Britanijos išstojimo iš Bendrijos, jei į ją nebus įtraukti Varšuvai rūpimi klausimai, pareiškė šalies ministrė pirmininkė, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

Deklaracijos juodraštyje teigiama, kad ES lyderiai sieks Sąjungos, kuri skatintų ekonominę ir socialinę pažangą bei sanglaudą ir konvergenciją, kartu atsižvelgdama į socialinių modelių įvairovę ir esminį socialinių partnerių vaidmenį.

„Jei į deklaraciją nebus įtraukti klausimai, kuriuos Lenkija laiko prioritetiniais, deklaracijos mes nepatvirtinsime“, – privačiam transliuotojui sakė premjerė Beata  Szydlo.

„Europos Sąjungos vienybė, glaudaus NATO narių bendradarbiavimo gynimas, nacionalinių vyriausybių vaidmens stiprinimas ir bendrosios rinkos taisyklės, kurios turi ne skaldyti, o vienyti, – tokie yra Lenkijos prioritetai, ir jie turi būti įtraukti į deklaraciją“, – tvirtino B. Szydlo.

Anksčiau šią savaitę Lenkijos valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderis Jaroslawas Kaczynskis pareiškė, kad Varšuva Romoje vyksiančiame viršūnių susitikime atkakliai kovos ir nepalaikys „kelių greičių“ Europos idėjos, kad ir kokia būtų jos forma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi