Pasaulyje

2017.03.22 20:57

L. Linkevičius Vašingtone dalyvavo Globalios koalicijos kovai prieš ISIS susitikime

ELTA 2017.03.22 20:57

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius JAV valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono kvietimu trečiadienį Vašingtone dalyvavo Globalios koalicijos kovai prieš ISIS ministrų lygio susitikime, kurio tikslas – aukščiausiu lygiu aptarti koalicijos nuveiktus darbus ir nubrėžti ateities veiklos gaires.  

Anot Užsienio reikalų ministerijos pranešimo, didžiausias dėmesys buvo skiriamas strategijai, kaip tęsti kovą su ISIS Irake ir Sirijoje, humanitarinės situacijos stabilizavimui išvaduotose teritorijose ir konkrečioms globalios koalicijos veikloms. Diskusijų metu dalyviai identifikavo ir aptarė naujas priemones, kuriomis galima efektyviau kovoti su „Islamo valstybe“.

L. Linkevičius po Globalios koalicijos susitikimo pabrėžė, kad, nepaisant milžiniškų tarptautinės bendruomenės pastangų, terorizmas išlieka didžiulė problema, kylanti tiek iš valstybių vidaus, tiek smogianti iš išorės. Pasak ministro, Lietuva yra pasiruošusi ir toliau glaudžiai bendradarbiauti su koalicijos nariais kovoje su terorizmu ir pabrėžė augantį Lietuvos indėlį į koalicijos veiklą bei Lietuvos aktyvų dalyvavimą kovos su ISIS propaganda ir karinės paramos darbo grupių veikloje. Ministras pažymėjo, kad Lietuva po konsultacijų su sąjungininkais svarstys padvigubinti savo indėlį į koaliciją, kovojančią prieš ISIS.

Susitikime Vašingtone dalyvavę užsienio reikalų ministrai priėmė bendrą pareiškimą, kuriame dar kartą išreiškiamas koalicijos ryžtas kryptingai siekti ISIS sutriuškinimo ir didinti paramą humanitarinei pagalbai siekiant stabilizuoti situaciją regione ir užkirsti kelią ISIS sugrįžimui, sakoma pranešime.

„Galutinai nugalėti ISIS neužteks pasiekimų kovos lauke. Privalu spręsti pamatines problemas, kurios leidžia plisti ISIS ideologijai, bei skirti pakankamą humanitarinę pagalbą, siekiant kaip įmanoma greičiau atkurti būtinas sąlygas žmonėms sugrįžti į savo namus bei užtikrinti viešąsias paslaugas ir saugumą“, – sako L. Linkevičius.

Globali koalicija kovai prieš ISIS vienija 68 pasaulio valstybes. Nuo 2014 m. koalicijos narės jau skyrė daugiau kaip 22 milijardus eurų konflikto zonos stabilizacijai, išminavimui, ekonominei ir humanitarinei paramai. Koalicijos parama stabilizacijos programoms yra strateginė investicija kovoje su „Islamo valstybe“, siekiant išlaisvinti miestus ir užtikrinti jiems humanitarinę paramą ir saugumą. Daugiau nei dvejus metus besitęsiančios koalicijos narių ir jų partnerių pastangos jau davė žymių rezultatų – mažėja „Islamo valstybės“ kontroliuojama teritorija, mažėja prie ISIS siekiančių prisijungti užsienio kovotojų srautas, suduotas didelis smūgis teroristų sukurtai ekonominei infrastruktūrai.