Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.23 06:46

Šalia JK Parlamento – teroristinis išpuolis

DELFI.lt, LRT.lt, ELTA, BNS 2017.03.23 06:46

Prie Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmų trečiadienį per incidentą peiliu subadytas vienas policininkas, užpuoliką pašovė ginkluoti policininkai, pranešė vyriausybės ministras. Bendruomenių Rūmuose nutrauktas ten vykęs posėdis. Rūmai uždaryti. Be to, ant Vestminsterio tilto šalia Parlamento vienas asmuo taranavo praeivių grupę, gali būti sužeista apie 20 žmonių.

Papildyta 21:20. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis reiškia nuoširdžią užuojautą Didžiosios Britanijos premjerei Theresai May ir visos šalies gyventojams dėl žiauraus teroristinio išpuolio Londono širdyje.

„Smerkiu šiuos apgailėtinus ir niekingus išpuolius. Galiu patikinti, kad atsakingos šalies institucijos ir toliau prisidės prie užsienio partnerių kovos su terorizmu, užtikrinant visų mūsų bendrą saugumą“, - komentuodamas išpuolius Londone teigė S. Skvernelis.

Papildyta 20:14. Internete plinta įtariamojo nuotrauka. Jis buvo peršautas, o po to medikai jam suteikė pagalbą.

Papildyta 20:10. Policija patvirtino, kad žuvo 4 žmonės, o sužeistųjų skaičius išaugo iki 20-ies.

Papildyta 19:55. Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per teroro išpuolį Londone būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Papildyta 19:35. Pasirodo vis daugiau pranešimų apie ieškomą antrąjį užpuoliką. Taip pat pranešta iš Temzės išgelbėtą moterį bei tris ant tilto sužeistus moksleivius iš Prancūzijos.

Papildyta 19:18. Pranešama apie trečiąjį žuvusįjį – peiliu padurtas policininkas neišgyveno.

Papildyta 19:05. Kai kurie Parlamento nariai ir lankytojai buvo evakuoti iš pastato.

Papildyta 19:00. Dėl teroristinio išpuolio Londone Škotijos parlamentas atidėjo trečiadienį numatytą balsavimą dėl naujo nepriklausomybės referendumo. Vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon norėjo gauti deputatų mandatą derėtis su Londonu dėl planuojamo referendumo. Nebuvo abejonių, kad tam bus pritarta, tačiau debatai buvo nutraukti, informuoja agentūra dpa.

Papildyta 18:40. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė socialiniame tinkle „Facebook“ parašė: „Terorizmas – bailių ginklas. Smerkiu žiaurią teroristinę ataką Vestminsterio širdyje.“

Papildyta 18:20. Teigiama, kad į ant Vestminsterio tilto žmones atakavusį automobilį buvo šaudoma taip norint jį sustabdyti. Taip pat pranešama, kad žuvo moteris. Daugybės sužeistųjų „traumos yra katastrofiškos“.

Liudininkai pasakoja apie vyrą, kuris rankoje turėjo peilį. Jie pasakoja, kad peiliu ginkluotas vyras įsiveržė pro vartus į Parlamento teritoriją, tačiau į patį Parlamento pastatą nepateko. Tada pasigirdo šūviai.

BBC korespondentė teigia, buvo girdimi „trys ar keturi“ šūviai, kuriuos, greičiausiai, paleido policijos pareigūnai. Užpuolikas pašautas.

Policija patvirtino, kad būta „incidento panaudojant šaunamuosius ginklus“. Priežastys kol kas visiškai neaiškios. Kol kas tai laikoma teroristiniu išpuoliu.

„Mes buvome iškviesti apie 14 val. 40 min, gavę pranešimų apie incidentą ant Vestminsterio tilto. Šis įvykis laikomas incidentu su šaunamaisiais ginklais – policija yra įvykio vietoje“, – nurodė britų policija socialiniame tinkle „Twitter“.

Ant Vestminsterio tilto, be to, vienas asmuo taranavo praeivių grupę. Pasak liudininkų, automobilis parbloškė mažiausiai penkis žmones. Ar jo vairuotojas yra tas pats asmuo, kuris įsiveržė į Parlamento teritoriją, neaišku. „Guardian“ praneša, kad sužeista dešimtys žmonių. Teritorija aplink Parlamentą yra apvertą, joje dirba daugybė policijos pareigūnų.

Skelbiama, kad šalies premjerė Theresa May yra saugi. Parlamente esantiems žmonėms neleidžiama iš jo išeiti. Pastate dirba didelės polciijos pajėgos.

Londono Vestminsterio metro stotis uždaryta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi