Pasaulyje

2017.03.22 12:57

Žiniasklaida: draudimą dėl elektronikos lėktuvuose pasiūlė žvalgybininkai

JAV ir Didžioji Britanija paskelbė, kad nuo šeštadienio įvedami griežti ribojimai dėl nešiojamų kompiuterių ir kitos didesnės įrangos, kurios nebebus galima neštis į lėktuvų salonus. Amerikos žiniasklaida skelbia, kad draudimą pasiūlė žvalgybininkai. 

Jungtinių Valstijų draudimas apima dešimt oro uostų aštuoniose valstybėse, tarp kurių – Turkija, Saudo Arabija, Egiptas, Morokas, Kuveitas ir kitos. Į sąrašą įtrauktos šiose šalyse veikiančios oro linijos.

Jungtinės Karalystės apribojimai labai panašūs, tik yra taikomi šešioms valstybėms ir skirtingoms oro linijoms. Į Jungtinės Karalystės aviakompanijų sąrašą įtrauktos ir dvi šioje šalyje veikiančios bendrovės – „British Airways“ ir „EasyJet“. Turkijos užsienio reikalų ministras tokius ribojimus sukritikavo, teigdamas, kad draudimai turėtų būti taikomi keliantiems grėsmę, o ne normaliems keleiviams.Draudimai negalios nedideliems prietaisams, tokiems kaip išmanieji telefonai. Konkreti draudimo priežastis nenurodoma.

Saugumo ekspertai abejoja, kad šiuolaikinės patikrinimo priemonės nerastų nešiojamame kompiuteryje ar planšetėje  paslėptų sprogmenų, bet tai gali būti susiję su nuolat didėjančia tokių prietaisų akumuliatorių galia ir jų keliamu gaisro ar net sprogimo pavojumi.