Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Iš Kesono pramonės komplekso išvyks paskutiniai pietų korėjiečiai

ELTA 2015.09.08 13:45

Pietų Korėja pasirengusi iš bendro industrijos komplekso Kesone, Šiaurės Korėjoje, atšaukti paskutinius savo darbuotojus, informuoja BBC.

Pietų Korėja pasirengusi iš bendro industrijos komplekso Kesone, Šiaurės Korėjoje, atšaukti paskutinius savo darbuotojus, informuoja BBC.

Pirmadienį 17.00 val. vietos laiku (11.00 val. Lietuvos laiku) iš komplekso į Pietų Korėją grįš paskutiniai 50 darbininkų.

Seulas sprendimą atšaukti visus darbininkus priėmė po to, kai Šiaurės Korėja atšaukė savo darbininkus ir nutraukė derybas dėl Kesono komplekso. Pietų Korėjos atstovai praneša, kad Pchenjanas dar nepatvirtino likusių 50 darbininkų leidimų kirsti sieną, bet anksčiau teigė, kad netrukdys norintiems išvykti iš šalies.

Tuo metu sekmadienį Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“ pranešė, kad Pchenjanas tikriausiai ruošiasi didelėms sausumos ir oro karinėms pratyboms. Be to, Šiaurės Korėjoje ruošiamasi JAV piliečio teismui dėl neva bandymo nuversti šalies vyriausybę, pranešė valstybinė Šiaurės Korėjos naujienų agentūra KCNA.

JAV pilietis Kennethas Bae buvo sulaikytas pernai, kai į Šiaurės Korėją nuvyko kaip turistas. Verdikto paskelbimo data nėra patvirtinta ir neaišku, kokia bausmė gali būti skirta K. Bae. Pagal Šiaurės Korėjos baudžiamąjį kodeksą, už panašius nusižengimus galima skirti kalinimo iki gyvos galvos arba mirties bausmę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi