Pasaulyje

2017.03.21 14:30

Sirijos sukilėliai pradėjo naują puolimą rytų Damaske

BNS2017.03.21 14:30

Rytų Damaske sukilėliai ir džihadistai antradienį pradėjo naują puolimą, praėjus dviem dienoms po to, kai Sirijos vyriausybės pajėgos atrėmė ankstesnių puolimą, surengtą vos už kelių kilometrų nuo sostinės centro.

Vienas rytų Damaske esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas ir padėtį šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija pranešė apie auštant nugriaudėjusį didelį sprogimą, po kurio vyko aršūs susirėmimai, artilerijos bombardavimas ir vyriausybės pajėgų surengti antskrydžiai prieš opoziciją.

Kovos Sirijos sostinėje atsinaujino likus vos dviem dienoms iki naujo Jungtinių Tautų remiamų taikos derybų rato, vyksiančio Šveicarijoje. Sukilėliai ir džihadistai surengė didžiausio per kelerius metus masto įsiveržimą į rytų Damaską.

„Auštant nugriaudėjo galingas sprogimas – veikiausiai sukilėliams detonavus užminuotą automobilį prie režimo pajėgų pozicijų tarp Džobaro ir Kabuno rajonų“, – AFP sakė konfliktą šalyje stebinčios organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) vadovas Rami Abdelis Rahmanas.

Sirijos oro pajėgos atsakė oro reidais, nukreiptais prieš opozicijos pozicijas, o sukilėliai savo ruožtu apšaudė Abasidų ir Tidžaros rajonus, esančius netoli Džobaro, keliais kilometrais nutolusio nuo miesto centro, sakė R. Abdelis Rahmanas .

Oficiali naujienų agentūra SANA pranešė, kad per sukilėlių surengtą apšaudymą buvo sužeista 12 žmonių.

„Sirijos kariuomenė susiduria su teroristinių grupuočių bandymais prasiveržti... į Džobaro šiaurę, ir yra juos apsupusi“, – nurodė SANA.

Tai buvo jau antroji savaitgalį prasidėjusio puolimo banga, kurios pradžioje Džobaro rajone pirmavo sukilėliai ir jų sąjungininkai džihadistai. Jie netgi buvo trumpam prasiveržę į Abbasidų aikštę, esančią už 2 km nuo Damasko senamiesčio. Toks puolimas buvo surengtas pirmą kartą per pastaruosius dvejus metus.

Tačiau Sirijos prezidentui Bašarui al Assadui ištikimos pajėgos atsakė intensyviu bombardavimu ir iki sutemstant išstūmė sukilėlius, pranešė SOHR. Pirmadienio popietę rytų Damaske jau buvo atkurta ramybė: atsidarė parduotuvės, o į kelius sugrįžo automobiliai.

Per susirėmimus sekmadienį ir pirmadienį žuvo mažiausiai 72 žmonės; iš jų – 38 vyriausybės pajėgų nariai ir 34 sukilėliai ir džihadistai, nurodė SOHR.

Konfliktas Sirijoje įsiplieskė 2011 metų kovą, kilus protestams prieš B. al-Assado valdžią, tačiau vėliau jis peraugo į sudėtingą pilietinį karą.

Karas pareikalavo daugiau kaip 320 tūkst. žmonių gyvybių, o dar keli milijonai gyventojų buvo priversti palikti savo namus.

Per kelerius metus derybų konflikto šalims niekaip nepavyksta pasiekti politinio sprendimo, bet Ženevoje ketvirtadienį prasidės naujas taikos derybų ratas.