Pasaulyje

2017.03.21 12:20

Iš „Fox News“ eterio pašalintas D. Trumpo sekimo skandalą įplieskęs apžvalgininkas

BNS2017.03.21 12:20

Televizija „Fox News“ pašalino iš eterio teisės klausimų ekspertą Andrew Napolitano, atsiribojusi nuo jo eteryje išsakytų teiginių, esą Didžiosios Britanijos žvalgybos pareigūnai padėjo buvusiam prezidentui Barackui Obamai šnipinėti Donaldą Trumpą.

Su situacija susipažinęs asmuo, pageidavęs likti anonimu, sakė, kad E. Napolitano buvo pašalintas iš eterio ir artimiausiu metu nebus matomas šio televizijos kanalo laidose.

„Fox News“ šios informacijos kol kas nekomentavo.

Praėjusią savaitę E. Napolitano pokalbių laidoje „Fox & Friends“ pareiškė, jog trys žvalgybos šaltiniai jį informavo, kad B. Obama buvo nurodęs vykdyti D. Trumpo telefoninių pokalbių pasiklausymą.

Dėl tokių pareiškimų pašlijo Amerikos santykiai su artimiausia sąjungininke Didžiąja Britanija.

Londonas atmetė kaip „visišką nesąmonę“ šį pranešimą, kai Baltųjų rūmų atstovas spaudai Seanas Spiceris per spaudos konferenciją pacitavo jo dalį, tęsdamas administracijos pastangas apginti jokiais įrodymais nepagrįstus D. Trumpo kaltinimus, kad per 2016 metų prezidento rinkimų kampaniją B. Obamos nurodymu buvo klausomasi jo pokalbių telefonu „Trump Tower“.

Federalinio tyrimų biuro direktorius Jamesas Comey pirmadienį per klausymus Kongrese patvirtino, jog nerasta jokių įrodymų šiems D. Trumpo kaltinimams pagrįsti. Anksčiau tai atmetė ir virtinė kitų pareigūnų.

Paprašytas pakomentuoti situaciją, prezidentas sakė: „Mes tiesiog pacitavome vieną konkretų, labai talentingą teisininką. Būtent jis yra atsakingas už tai, kad tai buvo pasakyta per televiziją. Nepateikiau nuomonės šiuo klausimu. Ne su manimi jums derėtų kalbėtis. Turėtumėte kalbėtis su „Fox“.

„Fox News“ laidų vedėjas Shepardas Smithas penktadienio popietę tiesioginiame eteryje suskubo pareikšti, kad televizija atsiriboja nuo A. Napolitano išsakytų teiginių.

„Fox News“ nežino apie jokius įrodymus, kurie patvirtintų, kad dabartinis Jungtinių Valstijų prezidentas kada nors kažkokiu būdu buvo šnipinėjamas“, – pabrėžė Sh. Smithas.

E. Napolitano yra „Fox News“ vyresnysis teisinis analitikas ir šiame kanale dirba nuo 1998 metų. Jis taip pat dažnai pateikia komentarus televizijos „Fox Business“ laidose. 1987–1995 metais E. Napolitano dirbo Naujojo Džersio aukštesnės instancijos teismo teisėju.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.