Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.21 07:42

Rusijos opozicijos lyderis A. Navalnas apipiltas briliantine žaluma

BNS 2017.03.21 07:42

Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui nežinomas užpuolikas ant veido šliūkštelėjo briliantinės žalumos tirpalo, kai pirmadienį jis viešėjo Sibire, tačiau aktyvistas pasinaudojo situacija ir jau netrukus pasakojo apie šį incidentą savo tinklaraštyje.

A. Navalnas per savo vaizdo dienoraštį iš Barnaulo miesto Sibire pranešė, kad jo kolegos palygino jį su įvairių filmų herojais – Šreku, Halku ir pagrindiniu komedijos „Kaukė“ (The Mask) veikėju.

„Gal jie Kremliuje manė, kad nebefilmuosiu vaizdo įrašų, jei mano veidas bus žalias. Tačiau aš tikrai filmuosiu, nes mane pamatys dar daugiau žmonių!“ – sakė jis.

A. Navalnas keliauja po Rusiją ir įvairiuose miestuose atidarinėja savo kampanijos būstines bei agituoja už jį balsuoti per 2018-ųjų prezidento rinkimus. Dėl iškeltos baudžiamosios bylos už sukčiavimą jam oficialiai negalima kandidatuoti į šalies vadovo postą, tačiau pats A. Navalnas vadina šiuos kaltinimus politiškai motyvuotais ir pažadėjo juos apskųsti.

Vis dėlto manoma, kad dabartinis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nesunkiai laimės dar šešerių metų kadenciją šiame poste.

Teisininko išsilavinimą turintis A. Navalnas, kuris surengė kampaniją prieš pareigūnų korupciją, buvo ir 2011–2012 metais Maskvoje vykusių masinių protestų prieš V. Putiną iniciatorius.

Rusijos opozicijos lyderis teigė, kad kažkoks vyras, apsimetęs, kad nori jį pasveikinti, apipurškė jo veidą žaliu skysčiu – Rusijoje plačiai naudojamu antiseptiniu briliantinės žalumos tirpalu, išliekančiu ant odos kelias dienas. Pasak jo, tada užpuolikas šoko į automobilį, kuris nuvežė jį į regiono administracijos būstinę.

„Mano stilingas žalias veidas puikiai derinasi prie mūsų būstinės interjero“, – sakė A. Navalnas.

Vėliau A. Navalnas pasidalino nuotraukomis, kuriose matoma, kaip jis mėgina nuvalyti briliantinę žalumą nuo savo veido šluoste, išmirkyta tirpiklyje, tačiau taip dažai tik tolygiau pasiskirstė.

„Šiek tiek nerimauju dėl savo dantų: jie irgi žali! Tikiuosi, jie vėl taps balti“, – pareiškė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi