Pasaulyje

2017.03.20 19:47

Romos sutarties 60-metis: EP piliečiai diskutuos apie ES ateitį

LRT.lt 2017.03.20 19:47

Antradienį, kovo 21 d., Europos Parlamente Briuselyje įvairių Europos Sąjungos šalių piliečiai diskutuos apie bendrijos ateitį. Konferencija, pavadinta „Piliečių Parlamentu“, skirta pažymėti prieš šešiasdešimt metų kovo 25 d. pasirašytą Romos sutartį, kuri atvėrė kelią ekonominei integracijai, padėjusiai pamatus ilgalaikei gerovei ir stabilumui, rašoma pranešime spaudai  

Konferencijos dalyviai aptars, kaip bendrija turėtų atsakyti į dabarties ir ateities iššūkius. Tarp diskusijos temų – jaunimo užimtumas, globalizacija, saugumas, klimato kaita, Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES.

„Vyksiantys debatai apie ES ateitį skirti piliečiams. Ir juose dalyvaus piliečiai. Europos Parlamentas, vienintelė tiesiogiai renkama ES institucija, priims 751 europietį, pasirengusį diskutuoti ir pristatyti savo idėjas apie mūsų visų bendrą ateitį“, – pažymėjo Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani, kuris antradienį atidarys „Piliečių Parlamentą“. Savo ruožtu diskusiją ves EP vicepirmininkė Mairead McGuinness.

Šis renginys yra dalis platesnės diskusijos apie tai, kas pasiekta kuriant vieningą Europą nuo Romos sutarties pasirašymo ir ką dar reikia padaryti.

Vasario mėn. europarlamentarai patvirtino tris rezoliucijas, kuriose pasiūlė iš esmės reformuoti ES, kad ji galėtų veiksmingiau priimti sprendimus, tapti atsparesnė išorės sukrėtimams ir susigrąžinti piliečių pasitikėjimą.

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu, antradienį 16 val. Lietuvos laiku, EP tinklalapyje. Diskusiją socialiniuose tinkluose galima sekti pasitelkus raktažodį #EU60.