Pasaulyje

2017.03.20 09:05

Paaiškės daugiau detalių dėl galimo D. Trumpo pokalbių klausymosi

Galimus Donaldo Trumpo komandos ryšius Rusija tiriančiam JAV Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetui pirmadienį viešame posėdyje liudys Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovas Jamesas Comey. Jis pateiks turimą informaciją apie galimą Rusijos kišimąsi į Amerikos prezidento rinkimus. 

FTB vadovo turėtų būti teiraujamasi ir apie D. Trumpo pareiškimus, kad per rinkimų kampaniją Barackas Obama buvo davęs nurodymą klausytis jo pokalbių telefonu.

Manoma, kad FTB vadovas pirmą kartą viešai kalbėdamas apie D. Trumpo informaciją dėl pasiklausymo turėtų pareikšti, kad nebuvo jokių nurodymų klausytis milijardieriaus telefoninių pokalbių šiam siekiant JAV prezidento posto. 

Taip pat bus apklaustas ir Nacionalinio saugumo agentūros direktorius. Komiteto vadovas išvakarės tikino, kad iki šiol nerasta įrodymų, jog per šalies prezidento rinkimų kampaniją D. Trumpo komanda bendradarbiavo su Rusija. Tai Devinas Nunesas pareiškė duodamas interviu televizijai „Fox News“. 

Buvęs D. Trumpo patarėjas Nacionalinio saugumo klausimais Mike`as Flynnas atsistatydino paaiškėjus, kad jis kelis kartus aptarinėjo reikalus su Rusijos ambasadoriumi JAV, nors tam neturėjo įgaliojimų.