Pasaulyje

2017.03.19 15:03

Filipinų vyskupai maldomis stojo prieš mirties bausmės atkūrimą

BNS2017.03.19 15:03

Filipinų katalikų vyskupai davė atkirtį pastangoms atkurti šalyje mirties bausmę ir paskelbė specialią maldą, kuri buvo perskaityta per visas šio sekmadienio mišias.

Filipinų, kurioje maždaug 80 proc. gyventojų yra katalikai, Bažnyčios lyderiai specialią homiliją paskelbė reaguodami į prezidento Rodrigo Duterte vadovaujamas pastangas sugrąžinti mirties bausmę, panaikintą šalyje 2006 metais.

„Brangūs broliai ir seserys Kristuje, neleiskime, kad mūsų šulinius užnuodytų kartus vanduo. Išsaugokime gyvybės šventumą ir pareikškime poziciją prieš mirties bausmę“, – sakoma specialiame Filipinų katalikų vyskupų ganytojiškame pareiškime.

Vyskupai teigia, jog nėra įrodymų, kad mirties bausmė atgraso nuo nusikaltimų, kaip tvirtina R.Duterte sąjungininkai.

Vyskupų pareiškime priduriama, kad tai šališka neturtingųjų atžvilgiu, nes jie negali sau leisti gerų advokatų, ir kad despotiški režimai tuo dažnai naudodavosi oponentams nutildyti. Pavyzdžiais pareiškime pateikiami Jėzus ir daugelis krikščionių kankinių.

R. Duterte, kuris gegužę didžiule persvara laimėjo prezidento rinkimus, pradėjo brutalų, bet itin populiarų karą su nusikalstamumu, kuris apėmė ir kampaniją už mirties bausmės, pirmiausia – pakariant, sugrąžinimą.

Šioje kampanijoje tarp prezidento sąjungininkų yra buvęs bokso didvyris, senatorius Manny Pacquiao – teisindamas mirties bausmę jis cituoja Bibliją ir Atstovų Rūmus, anksčiau šį mėnesį balsavusius už mirties bausmės sugrąžinimą.

Praėjusią savaitę R. Duterte valdančioji partija keliolika deputatų, balsavusių prieš mirties bausmę, išmetė iš Atstovų Rūmų vadovybės postų.

Įstatymo projektui dėl mirties bausmės sugrąžinimo dar turi pritarti Senatas, bet ir čia R. Duterte sąjungininkai sudaro daugumą.

Tikriausiai neigdami M. Pacquiao argumentus, vyskupai pabrėžė, kad „Jėzus niekada nepritarė jokiai „teisėto žudymo“ formai“ ir kad „Jis gynė svetimavusią moterį nuo tų, kurie reikalavo jos kraujo“.

„Karštai melskimės už mūsų šalies įstatymų leidėjus jiems rengiantis balsuoti dėl mirties bausmės Filipinų Senate“ – sakė vyskupai.

R. Duterte siekia, kad mirties bausmė būtų sugrąžinta iki gegužės.

Po mirties bausmės vienas svarbiausių R. Duterte įstatymų leidybos prioritetų yra amžiaus, nuo kurio taikomos suaugusiųjų bausmės, sumažinimas nuo 15 iki devynerių metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt