Pasaulyje

2017.03.19 14:03

Sirijos sostinėje po netikėto sukilėlių užpuolimo vyksta susirėmimai

BNS 2017.03.19 14:03

Naujienų agentūros AFP korespondentai Damaske pranešė, kad armijos daliniai blokavo gatves į Abasidų aikštę ir kad visame mieste girdimi sprogimai.

Kelios mokyklos pranešė, kad pirmadienį nedirbs, daugelis civilių, baimindamiesi atsitiktinių kulkų ir apšaudymo slėpėsi pastatuose.

Kaip pranešė SOHR, Džobare yra islamistų sukilėlių grupuotė „Faylaq al Rahman“ ir „Fateh al Sham Front“, kuri prieš nutraukdama ryšius su „al Qaeda“ vadinosi „al Nusra Front“.

„Šis rajonas yra svarbiausia fronto linija, nes tai arčiausiai sostinės širdies esančios sukilėlių pozicijos“, – sakė R. Abdel Rahmanas.

Vyriausybinės pajėgos ilgą laiką siekė išstumti sukilėlius iš šio rajono netoli Damasko centro.

Tačiau surengę šio sekmadienio ataką, „sukilėliai nuo gynybinės pozicijos Džobare perėjo prie puolimo“, sakė R. Abdel Rahmanas.

„Ten ne pavieniai susiėmimai – o vis dar mėginama pulti“, – sakė jis.

SOHR nurodė, kad sukilėliai puolimą iš Džobaro surengė mėgindami padėti kovotojams sąjungininkams atsilaikyti prieš vyriausybinių pajėgų atakas netoliese esančiuose Barzeho, Tišrino ir Kabuno rajonuose.

Per pastarąsias 24 valandas šiuose rajonuose žuvo devyni režimo pajėgų kariai ir mažiausiai 12 islamistų sukilėlių, pranešė SOHR.