Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.19 11:47

Kinija ir JAV žada stiprinti ryšius

BNS 2017.03.19 11:47

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ir JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas, susitikę sekmadienį Pekine sakė, kad jų šalys kartu stengsis stiprinti ryšius, kuriems įtampą kelia ginčai dėl požiūrio į Šiaurės Korėją ir prekybą.

Xi Jinpingas ir R. Tillersonas Pekine susitiko praėjus vos kelioms valandoms nuo pranešimo, kad branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja atliko provokacinį naujo raketų variklio bandymą, tuo vėl tikrindama JAV ir Kinijos santykius. Be to šiuo metu vyksta subtilios derybos dėl Kinijos prezidento susitikimo su JAV prezidentautu Donaldu Trumpu.

Xi Jinpingas pabrėžė, kad jis ir JAV prezidentas D.Trumpas kalbėdamiesi telefonu praėjusį mėnesį sutarė, jog „mums reikia suvienyti pastangas Kinijos ir JAV bendradarbiavimo skatinimui, ir mes esame įsitikinę, kad galime užtikrinti, jog per šią naująją erą santykiai plėtosis konstruktyviai“.

„Esu tikras, kad galėdami tai daryti tikrai nukreipsime šiuos santykius teisinga kryptimi“, – pridūrė Kinijos prezidentas.

Pakeliui į Pekiną aplankęs JAV sąjungininkes Japoniją ir Pietų Korėją, R. Tillersonas pareiškė, kad Vašingtonas atsisakys „nepasiteisinusio strateginės kantrybės“ požiūrio į Pchenjaną, ir pridūrė, jog kariniai JAV veiksmai prieš Šiaurę galimi.

Tam visiškai nepritaria Kinija, kuri laikosi atsargios diplomatijos, o ne karštos retorikos.

Įtampą palaiko griežtas Kinijos nepritarimas JAV raketinės gynybos sistemai Pietų Korėjoje ir D.Trumpo penktadienį tviteryje minimi kaltinimai, kad Kinija nepakankamai daro, kad kontroliuotų Pchenjaną, savo kaimyną ir istorinį sąjungininką. D.Trumpas dar kaltina Kiniją nesąžiningumu prekyboje.

Tuo tarpu R. Tillersonas Pekine buvo mandagesnis.

„Mes žinome, kad dialogu pasieksime didesnį tarpusavio supratimą, kuris nuves ... prie Kinijos ir Jungtinių Valstijų ryšių stiprinimo ir nurodys toną mūsų būsimam bendradarbiavimo ryšiui“, – sakė jis prezidentui Xi Jinpingui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi