Pasaulyje

2017.03.18 15:26

Prasidėjo Sirijos sukilėlių evakuacija iš Homso

ELTA2017.03.18 15:26

Įsigaliojus Rusijos remiamam anksčiau šią savaitę sudarytam susitarimui, šeštadienį prasidėjo Sirijos opozicijos kovotojų ir jų šeimų evakuacija iš paskutinės sukilėlių kontroliuojamos Homso miesto dalies – al Vero rajono, informuoja „The Associated Press“.

Iki vidurdienio apie 100 kovotojų ir jų šeimų narių paliko miestą, kuris anksčiau garsėjo kaip 2011 m. prasidėjusio sukilimo prieš prezidentą Basharą al Assadą epicentras. Jie vyksta į teritoriją prie Turkijos pasienio po to, kai buvo pasiekti atskiri susitarimai dėl sukilėlių pasitraukimo į Sirijos šiaurę po mėnesių ar net metų, praleistų apsuptyje didžiuosiuose miestuose.

Sirijos vyriausybės autobusai pervežė ginkluotus kovotojus ir jų šeimas iš Homso šiaurės į vakarinę miesto dalį, kur jie buvo išlaipinti, o jų krepšiai apieškoti prižiūrint Sirijos ir Rusijos karo policijai. Trys kovotojai buvo neįgaliųjų vežimėliuose.

Vėliau vyrai, moterys ir vaikai su lagaminais ir maišais įsėdo į baltus autobusus, kurie juos turėjo pervežti į sukilėlių kontroliuojamą Džarabluso miestą prie sienos su Turkija. Evakuojamiems žmonėms daiktus į autobusus sukrauti padėjo Sirijos Arabų Raudonojo Pusmėnulio nariai.

Homso al Vero rajonas, kuriame gyveno apie 75 tūkst. žmonių, vyriausybės pajėgų buvo apsuptas nuo 2013 m. Dėl apsupties ten trūko medicinos reikmenų ir retkarčiais – maisto. Pastaroji evakuacija yra trečioji dalis pernai pasiekto susitarimo, leidžiančio šimtams kovotojų ir jų šeimoms pasitraukti kitur.

Per ateinančias 6–8 savaites iš al Vero rajono su savo asmeniniais šaunamaisiais ginklais turėtų išvykti apie 1 500 kovotojų. Vien šeštadienį šią vietovę paliks 2 000 žmonių, įskaitant apie 400 kovotojų.