Pasaulyje

2017.03.18 11:17

Princas Williamas: Britanijos ir Prancūzijos ryšiai atlaikys „Brexitą“

BNS 2017.03.18 11:17

Didžiosios Britanijos princas Williamas, penktadienį kartu su žmona Kate atvykęs dviejų dienų vizito į Paryžių, pažadėjo, kad nepaisant vadinamojo „Brexit“, jo šalis išlaikys glaudžius ryšius su Prancūzija.

Tai pirmasis oficialus princo vizitas Prancūzijos sostinėje po jo motinos princesės Dianos žūties per automobilio avariją Paryžiuje 1997 metais.

Williamas, kuris yra antras Didžiosios Britanijos sosto įpėdinių eilėje, ir jo žmona atlieka Jungtinės Karalystės gerosios valios ambasadorių vaidmenį, šaliai ruošiantis pradėti oficialų pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesą.

Kalbėdamas per priėmimą, surengtą jauniems prancūzų verslininkams, 34-erių princas pažymėjo, kad abi šalys turi daug bendra.

„Ši partnerystė tęsis, nepaisant Didžiosios Britanijos sprendimo sprendimo išstoti iš Europos Sąjungos,“ – sakė Williamas, paskelbdamas iniciatyvos „Les Voisins“ („Kaimynai“) pradžią. Šia iniciatyva siekiama skatinti glaudesnius anglų ir prancūzų ryšius.

„Mūsų bendradarbiavimas išliks toks pat gilus ir platus,“ – pridūrė jis.

Netrukus po atvykimo į sostinę Williamas ir Kate susitiko su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u, o šeštadienį susitiks su 2015-ųjų lapkritį teroro išpuolį koncertų rūmuose „Bataclan“ išgyvenusiais žmonėmis.

Karališkoji pora šeštadienį taip pat stebės Šešių valstybių čempionato rungtynes tarp Prancūzijos ir Velso „Stade de France“ stadione.