Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.18 15:50

Prancūzijos oro uoste nušautas asmuo, bandęs pavogti karės ginklą

Paryžiaus Orli oro uoste po incidento nušautas asmuo, bandęs pagrobęs iš karės tarnybinį ginklą. Dėl kilusios sumaišties iš oro uosto evakuoti keleiviai, skelbia BBC. Šaltiniai praneša, kad užpuolikas anskčiau jau buvo žinomas žvalgybai kaip radikalizuotas musulmonas.

40-metis užpuolikas, policijos duomenimis, ryte nesunkiai sužeidė policininką priešingoje Paryžiaus pusėje, o paskui, grasindamas ginklu, užgrobė automobilį ir atvažiavo į Orli oro uostą. Oro uostas evakuotas, ieškant galimų sprogmenų, visi skrydžiai iki popietės atšaukti.

Policininkai pradėjo antiteroristinį tyrimą. Užpuolikas dar prieš bilietų ir saugumo patikrą parvertė karinių oro pajėgų karę, kuri patruliavo su dviem kitais kariais, ir po grumtynių atėmė ginklą. Liudininkai pasakoja, kad tada jis nukreipė ginklą į karius. Šie dar mėgino jį perkalbėti, bet kai jis pamėgino bėgti į parduotuvę ir slėptis, keliais šūviais nušovė.

Incidentas įvyko pietiniame terminale, 8:30 vietos laiku. Išplatintuose vaizdo įrašuose matyti, kaip minios keleivių laukia šalia oro uosto.

Vėliau sulaikyti užpuoliko tėvas ir brolis, bet policija pateikia tai kaip įprastą tyrimo veiksmą.

Orli esantis oro uostas yra antras pagal dydį Prancūzijos sostinėje.

Prezidentas Francois Holande`as pagyrė karių ir policininkų reakciją ir pažadėjo toliau visomis išgalėmis siekti saugumo bei kovoti su terorizmu. Likus vos mėnesiui iki prezidento rinkimų, F. Holande`as pridūrė, kad išpuolis pateisina nepaprastąją padėtį, pratęstą iki liepos.

Šeštadienio incidentas įvyko praėjus savaitei nuo tada, kai Luvre peiliu ginkluotas vyras pasikėsino į pareigūnus, buvusius šalia muziejaus. Tuomet atakuotojas buvo pašautas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi