Pasaulyje

2017.03.18 15:44

Kinijos ministras ramino JAV diplomatijos vadovą dėl Šiaurės Korėjos

Kinijos užsienio reikalų ministras ragina JAV šaltakraujiškai reaguoti į Šiaurės Korėjos keliamą įtampą. Po susitikimo su Pekine viešinčiu Amerikos valstybės sekretoriumi Kinijos diplomatijos vadovas Wang Ji teigė, kad negalima leisti, jog įtampa išaugtų į konfliktą.

Tuo metu R. Tilersonas kalbėjo, kad įtampos lygis yra pavojingas. Penktadienį jis užsiminė, jog Vašingtonas neatmeta karinių veiksmų prieš Pchenjaną galimybės.

Šiaurės Korėja praėjusią savaitę paleido keturias balistines raketas, taip pažeisdama Jungtinių Tautų rezoliucijas. Apsilankymu Pekine R. Tillersonas baigia savo turą po Rytų Aziją.

Valstybės sekretoriaus vizitas rengiamas tęsiantis Pekino ir Vašingtono nesutarimams dėl Amerikos vykdomos politikos Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Tikėtina, kad  R. Tillersonas Kinijos valdžią sieks įtikinti, kad ši darytų didesnį spaudimą perspėjimų dėl branduolinių bandymų nepaisančiam Šiaurės Korėjos režimui.

Reaguodamos į Pchenjano keliamas grėsmes Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja pastarojoje nutarė įrengti priešraketinės gynybos sistemą. Pekinas tam griežtai nepritaria, nes esą tokiu būdu Vašingtonas pažeis Kinijos saugumo interesus, ir pažadėjo imtis „ryžtingų“ atsakomųjų priemonių.

Nežinomybė dėl Pekino ir Vašingtono santykių taip pat išaugo po to, kai Donaldas Trumpas perspėjo peržiūrėsiąs abiejų šalių prekybos santykius, taip pat po to, kai šis telefonu  kalbėjosi su Taivano, kurį Pekinas laiko savo teritorija, prezidente. Tačiau praėjusį mėnesį D. Trumpas Kinijos prezidentą telefonu patikino, kad „vienos Kinijos“ politiką Amerika palaiko.

Balandį numatomas abiejų šalių vadovų tiesioginis susitikimas D. Trumpo rezidencijoje Floridoje.