Pasaulyje

2017.03.17 20:57

Su A. Merkel susitikęs D. Trumpas pabrėžė savo paramą NATO

ELTA 2017.03.17 20:57

JAV prezidentas Donaldas Trumpas susitikime su Vokietijos kanclere Angela Merkel pabrėžė savo paramą NATO.

Jis yra stiprus karinio aljanso šalininkas, pareiškė D. Trumpas penktadienį Vašingtone bendroje su A. Merkel spaudos konferencijoje. JAV prezidentas praeityje buvo sužadinęs abejonių dėl savo paramos NATO.

Spaudos konferencijoje D. Trumpas padėkojo A. Merkel už „Vokietijos lyderystę NATO“. Kartu jis pareikalavo teisingo naštos pasidalijimo.

Daugelis šalių skolingos gynybiniam aljansui didžiules sumas, kalbėjo prezidentas. Tai esą turi keistis. D. Trumpas padėkojo už Vokietijos indėlį kovoje su terorizmu, ypač – prieš „Islamo valstybę“ (IS). Kartu jis teigiamai įvertino A. Merkel pareiškimą didinti Vokietijos gynybos biudžetą.

D. Trumpas, be to, pabrėžė griežtą savo liniją imigracijos klausimu.

„Imigracija yra privilegija, ne teisė“, – sakė jis. JAV saugumas esą visad turi būti prioritetas.

D. Trumpas ir A. Merkel pozicijos dėl pabėgėlių skiriasi. JAV prezidentas ne kartą kritikavo kanclerę už tai, kad ši į šalį įsileidžia per daug imigrantų.

A. Merkel tuo tarpu pareiškė norinti gerinti santykius su Rusija. To pagrindas, anot jos, turi būti Minsko taikos susitarimas. Be to, bus „ranka rankon bendradarbiaujama Afganistane bei bendrai ieškoma sprendimų Sirijoje ir Irake“.