Pasaulyje

2017.03.17 14:49

Senato nariai netiki D. Trumpo kaltinimais dėl pokalbių pasiklausymo

Ignas Kinčinas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.03.17 14:49

Jungtinių Valstijų Senato žvalgybos komiteto pirmininkui ir jo pavaduotojui pareiškus, kad nėra įrodymų, pagrindžiančių Donaldo Trumpo kaltinimus, jog Barackas Obama nurodė žvalgybos tarnyboms jį šnipinėti, vakar vakare Baltieji rūmai pacitavo televizijos „Fox News“ išsakytas mintis apie tai, kad B. Obamai šnipinėti D. Trumpą padėjo britų žvalgyba. Baltieji rūmai teigia, kad jie tik cituoja, ką kažkas kalbėjo, tačiau nepateikdami įrodymų jie vis gilina skandalą, perkeldami jį į tarptautinę areną.

Nesugebėję pateikti įrodymų, kurie pagrįstų kaltinimus B. Obamai dėl šnipinėjimo, Baltieji rūmai pacitavo vieno teisėjo žodžius, pasakytus televizijai „Fox News“, kad britų žvalgyba neva padėjusi B. Obamai sekti D. Trumpą.

„Kovo 14-ąją per kanalą „Fox News“ teisėjas Andrew Napolitano pasakė, cituoju: „Trys žvalgybos šaltiniai informavo „Fox News“, kad prezidentas Obama nesinaudojo pavaldžiomis agentūromis - nei NSA, nei CŽA, nei FTB, net ir Teisingumo departamentu. Jis naudojosi britų žvalgybos agentūra. Jiems du žmonės pasakė, kad prezidentui reikia kandidato Trumpo ir išrinktojo prezidento Trumpo pokalbių išrašų. Todėl ir nebuvo jokių amerikiečių agentūrų pirštų atspaudų“, – sakė Baltųjų rūmų atstovas spaudai Seanas Spiceris.

Tokie Baltųjų rūmų kaltinimai kitai šaliai dėl šnipinėjimo yra labai rimti. Žurnalistams pradėjus kamantinėti S. Spicerį, jis sutrikęs pareiškė, kad Baltieji rūmai tik cituoja žodžius, o išvadų neperša.

Po to, kai Senato žvalgybos komiteto nariai patvirtino, kad nėra jokių įrodymų, pagrindžiančių šiuos kaltinimus, o Atstovų rūmų pirmininkas irgi juos atmetė, Baltiesiems rūmams reikėjo arba atsiimti prezidento kaltinimus, arba pateikti įrodymus. Jie pasirinko kitą variantą – leisti suprasti, kad esą B. Obama kartu su britų žvalgyba sekė D. Trumpą. Baltieji rūmai taip pat teigia, kad Senatas dar negali daryti išvadų, nes Teisingumo departamentas paprašė daugiau laiko rasti įrodymų.

Daugiau apie tai – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.