Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.17 11:19

JAV reikalauja Rusijos nedelsiant grąžinti Krymą Ukrainai

BNS 2017.03.17 11:19

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį dar kartą pasmerkė Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją ir pažadėjo neatšaukti dėl jos Maskvai paskelbtas sankcijas, kol šis strategiškai svarbus Juodosios jūros pusiasalis nebus grąžintas Ukrainai.

„Krymas yra Ukrainos dalis. Jungtinės Valstijos dar kartą smerkia Rusijos vykdomą Krymo okupaciją ir ragina ją nedelsiant užbaigti“, – pažymėjo JAV Valstybės departamento atstovas spaudai Markas Toneris pareiškime, skirtame trečiosioms Krymo aneksijos metinėms.

„Dėl Krymo paskelbtos mūsų sankcijos liks galioti, kol Rusija nesugrąžins pusiasalio kontrolės Ukrainai“, – nurodoma pareiškime.

Rusija Ukrainai priklausantį pusiasalį aneksavo surengusi karinę intervenciją ir paskubomis organizavusi referendumus, kurių teisėtumo tarptautinė bendrija nepripažino.

„Jungtinės Valstijos nepripažįsta 2014 metų kovo 16 dieną Rusijos surengto „referendumo“, bandymo aneksuoti Krymą ir tebesitęsiančių tarptautinės teisės pažeidimų“, – sakė M. Toneris.

„Mes dar kartą patvirtiname savo įsipareigojimą remti Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą“, – pažymėjo jis.

Savo pareiškime Jungtinės Valstijos taip pat paragino Rusiją liautis bandžius užgniaužti Krymo totorių, etninių ukrainiečių, proukrainietiškų aktyvistų ir žurnalistų žodžio, taikių susibūrimų ir asociacijų bei tikėjimo laisvę.

Dėl Krymo atplėšimo ir tolesnės pagalbos Ukrainos rytuose veikiantiems prorusiškiems separatistams Vakarų šalių ir Maskvos santykiai pašlijo labiausiai nuo Šaltojo karo.

Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga dėl Krymo aneksijos paskelbė ekonomines sankcijas Rusijai ir prezidento Vladimiro Putino artimos aplinkos žmonėms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi