Pasaulyje

2017.03.17 10:24

Sprogmuo į TVF būstinę Paryžiuje buvo atsiųstas iš Graikijos

ELTA 2017.03.17 10:24

Ant laiško, kurį atplėšus Tarptautinio valiutos fondo (TVF) biure Paryžiuje įvyko sprogimas, buvo užrašytas graikiškas atgalinis adresas, tvirtino šios šalies pareigūnai, informuoja BBC ir „France24“.

„Prancūzijos pareigūnai mus ką tik informavo, kad laiškas buvo išsiųstas iš Graikijos“, – televizijai „Ant1“ sakė Graikijos viešosios tvarkos ministras Nikas Toskas.

Per Paryžiuje įvykusį incidentą nukentėjo voką atplėšusi biuro darbuotoja – jai sužalotos rankos ir veidas. Iš pastato buvo evakuoti visi jame buvę žmonės.

Policijos žiniomis, laiškas buvo skirtas TVF padalinio Europoje vadovui Jeffrey Franks.

Šis incidentas įvyko praėjus vos dienai po to, kai trečiadienį į Vokietijos finansų ministeriją buvo pristatytas finansų ministrui Wolfgangas Schaeuble adresuotas siuntinys su sprogmeniu. Jis buvo nedelsiant neutralizuotas.

Atsakomybę dėl į Vokietijos finansų ministeriją atsiųstojo paketo prisiėmė Graikijos kraštutinių kairiųjų organizacija „Ugnies dalelių sąmokslas“ („Conspiracy of Fire Cells“).

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as tvirtino pastebėjęs šiųdviejų incidentų panašumų. Šiuo metu atliekamo tarptautinio tyrimo metu aiškinamasi, koks buvo šių įvykių motyvas, teigė jis.

TVF ir dar dvi institucijos – Europos Komisija (EK) ir Europos centrinis bankas (ECB) – gelbėjo Graikiją, kai buvo iškilusi grėsmė, kad ji nebegalės padengti savo įsiskolinimų.