Pasaulyje

2017.03.17 06:54

A. Merkel pirmą kartą susitinka su D. Trumpu

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmą kartą susitinka su Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldu Trumpu. Per vizitą Vašingtone bus kalbama apie dvišalius – ypač ekonominius – santykius bei abiejų šalių vaidmenį pasaulio politikoje, pavyzdžiui, sprendžiant Ukrainos konfliktą.

Prieš išskrisdama Vašingtono link A. Merkel pasiuntė aiškų signalą – telefonu kalbėjo su Kinijos prezidentu ir sutarė bendromis jėgomis plėtoti laisvą pasaulinę rinką. Tuo tarpu Jungtiniu Valstijų prezidentas D. Trumpas kaip tik ketina atsiriboti ir saugoti savo šalies rinką įvesdamas įvairiausius muito mokesčius. Bus kalbama ir apie tai, jog Vokietijos firmos ne tik parduoda savo prekes, bet ir gamina bei kuria darbo vietas Jungtinėse Valstijose – apie 750 000 šiuo metu.

Vokietija šiemet vadovauja G20 grupei ir užsibrėžė tikslą daugiau dėmesio skirti pasaulio ateičiai bei stabilumui. Tad bus kalbama ir apie konfliktus, ypač Sirijoje bei Ukrainoje, apie kovą su klimato kaita.

Daugeliu temų A. Merkel ir D. Trumpo pozicijos skiriasi: D. Trumpas atvirai smerkė pabėgėlių priėmimą Vokietijoje bei sveikino britų išstojimą iš Europos Sąjungos. Tuo tarpu A. Merkel pasisako už vieningą Europą ir atviras sienas.