Pasaulyje

2017.03.16 21:12

Paviešinti dokumentai, rodantys, kad M. Flynnas gavo mokėjimų iš Rusijos interesų grupių

ELTA 2017.03.16 21:12

JAV Kongreso atliekamo tyrimo kontekste paviešinti dokumentai atskleidė, kad buvęs prezidento Donaldo Trumpo patarėjas saugumui Michaelas Flynnas už tai, jog 2015-aisiais pasirodė viename Maskvoje vykusiame renginyje, iš Rusijos vyriausybės finansuojamo televizijos tinklo RT gavo 33,75 tūkst. JAV dolerių. Tuo metu jis vos prieš kelis mėnesius buvo išėjęs į atsargą ir pasitraukęs iš JAV gynybos žvalgybos agentūros vadovo posto, praneša naujienų agentūra AP.

JAV Atstovų Rūmų narys demokratas Elijaha Cummingsas nori, kad Gynybos departamentas išieškotų šį mokėjimą. Šį siekį jis grindžia tuo, kad tai pažeidžia šalies konstitucijos nuostatas dėl tarnybinių pajamų. Jomis karininkams draudžiama priimti dovanas iš užsienio valstybių vyriausybių.

Pernai JAV žvalgyba RT pripažino Rusijos vyriausybės propagandos skleidimo priemone.

Negana to, M. Flynnui po 11,25 tūkst. JAV dolerių sumokėjo ir dvi Rusijos įmonės, viena jų – stambaus masto kibernetinio saugumo bendrovė.

M. Flynno atstovas ketvirtadienį tvirtino, kad jo atstovaujamasis JAV vyriausybę apie savo apsilankymą Maskvoje buvo informavęs.