Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.17 11:57

Dėl šaudymo Prancūzijos mokykloje suimtas antras asmuo

BNS 2017.03.17 11:57

Prancūzijos pietuose 4 žmonės buvo sužeisti ketvirtadienį per šaudymą vienoje vidurinėje mokykloje, pranešė tyrimui artimi šaltiniai. Dar 10 žmonių sužeisti per po šaudymų kilusią paniką. Gerai ginkluoti du užpuolikai savo tiesioginiu taikiniu buvo pasirinkę direktorių. Kaip penktadienį pranešė vienas teismo šaltinis, suimtas antras įtariamasis.

Pareigūnai sulaikė šaudžiusio vaikino draugo brolį, nurodė šaltinis, pageidavęs likti nežinomas.

Šaudymas įvyko Tocqueville`o vidurinėje mokykloje Graso mieste. Vienas iš medžioklinio šautuvo šaudęs 17 metų moksleivis buvo suimtas, o kitas asmuo tebėra laisvėje, naujienų agentūrai AFP sakė vienas policijos šaltinis, prašęs neviešinti jo vardo. Suimtas jaunuolis su savimi taip pat turėjo dvi granatas ir du pistoletus. Kiek žinoma, jis neturėjo psichinių sutrikimų ir policijai nėra žinomas.

Nukentėjusiųjų reikalų ministrė Juliette Meadel televizijai BFM sakė, kad buvo pašauti keturi žmonės – trys moksleiviai ir mokyklos direktorius – ir kad yra dar 10 nukentėjusiųjų.

Graso prokurorė sakė, kad kai kurie nukentėjusieji patyrė „emocinį šoką“. Nė vieno sužeistojo gyvybei pavojus negresia.

Prokurorė Fabienne Atzori sakė, kad įtariamas jaunuolis, kuris buvo ginkluotas šautuvu, keliais pistoletais ir nedidele granata, įėjo į vieną klasę, o tada išėjo, „neradęs žmogaus ar žmonių, kurių ieškojo“.

„Šio moksleivio motyvas atrodo susijęs su blogais santykiais (tarp jo) ir kitų moksleivių šioje mokykloje, kurioje jam, regis, buvo sunku pritapti“, – sakė F. Atzori.

Pasak jos, nėra priežasčių įtarti, kad incidentas yra susijęs su terorizmu. Vienas policijos pareigūnas anksčiau sakė, kad jokių kitų įtariamųjų, regis, nėra.

Dabar tyrėjai aiškinasi, iš kur įtariamasis gavo ginklų.

Įvairūs pareigūnai skirtingai apibūdina įtariamojo amžių – 16 arba 17 metų. Vaikino „Facebook“ paskyroje rašoma, kad jis yra 16-metis.

Įtariamajam pradėjus šaudyti, kiti moksleiviai pranešė apie tai direktoriui, kuris drąsiai įsikišo ir buvo sužeistas, sakė prokurorė ir pridūrė, kad kai kurie moksleiviai šrapnelį savo kūnuose aptiko tik grįžę namo.

Švietimo ministrė Najat Vallaud-Belkacem, kuri ketvirtadienį apsilankė šioje mokykloje, pavadino incidentą „beprotišku trapaus jaunuolio, kuris žavėjosi šaunamaisiais ginklais, aktu“ ir sakė, kad „vos išvengėme blogiausio“.

Įtariamojo feisbuko puslapyje pilna smurtinių ir kruvinų vaizdų.

Išpuolio metu kai kurie moksleiviai pasislėpė mokykloje, o kiti buvo evakuoti. Virš mokyklos, esančios palyginti ramiame Prancūzijos kampelyje, skraidė policijos sraigtasparnis.

Dėl šio išpuolio visos mokyklos mieste, esančiame maždaug už 40 km į vakarus nuo Nicos, buvo uždarytos, nurodė švietimo tarnybos.

Vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as dėl šaudymo Grase ir incidento Paryžiuje, kai Tarptautinio valiutos fondo biure detonavęs laiške paslėptas sprogstamasis užtaisas sužeidė vieną darbuotoją, nutraukė vizitą šiauriniame Somos regione.

Prancūzijoje tebegalioja nepaprastoji padėtis po virtinės islamo ekstremistų atakų, įvykdytų per dvejus pastaruosius metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi