Pasaulyje

2017.03.16 15:39

TVF biure Paryžiuje sprogus laiške paslėptam užtaisui sužeistas žmogus

BNS2017.03.16 15:39

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) biure Paryžiuje ketvirtadienį detonavo pašto siuntoje paslėptas sprogstamasis užtaisas ir buvo sužeistas viena šios įstaigos darbuotoja, pranešė Prancūzijos sostinės policija.

Pasak pareigūnų, sprogimas driokstelėjo, kai darbuotoja atplėšė biuro gautą laišką. Moteriai buvo sužeistos rankos ir veidas.

Jokios kitokios žalos per šį išpuolį nebuvo padaryta, sakė vienas policijos pareigūnas, pageidavęs likti nežinomas.

Dėl šio incidento keli žmonės buvo „dėl visa pikta“ evakuoti iš pastato, esančio Paryžiaus vakariniame rajone netoli Triumfo arkos, sakė vienas policijos šaltinis.

Kol kas jokių įtariamųjų nebuvo susieta su šiuo išpuoliu, bet viena Graikijos ultrakairiųjų grupuotė ketvirtadienį prisiėmė atsakomybę pašto paketą su sprogstamuoju užtaisu, ankstesnę dieną gautą Vokietijos finansų ministerijos biure Berlyne, praėjus daugiau kaip šešeriems metams po panašios kampanijos prieš Europos pareigūnus.

„Mes prisiimame atsakomybę už užminuoto paketo nusiuntimą Vokietijos finansų ministerijai“, – sakoma grupuotės „Ugnies kuopelių sąmokslas“ (SPF) pareiškime, kuris buvo paskelbtas viename prieš isteblišmentą nukreiptame tinklalapyje.

Vokietijos policija trečiadienį pranešė, kad finansų ministro Wolfgango Schaeuble biuro pastate aptiko „sprogstamąjį“ paketą. Tai įvyko jo susitikimo su naujuoju JAV iždo sekretoriumi Stevenu Mnuchinu išvakarėse.

Prancūzijoje tebegalioja nepaprastoji padėtis po virtinės islamo ekstremistų atakų, įvykdytų per dvejus pastaruosius metus.