Pasaulyje

2017.03.16 11:07

Izraelis po raketos paleidimo smogė Gazos Ruožui

BNS2017.03.16 11:07

Izraelio oro pajėgos anksti ketvirtadienį smogė Gazos Ruožui, iš kurio anksčiau Izraelio pusėn buvo paleista raketa, sakė šaltiniai Izraelyje ir šioje palestiniečių teritorijoje.

Abiejų šalių veiksmai jokių aukų nepareikalavo, patvirtino Izraelio armija ir palestiniečių šaltiniai.

Atsakomybė už raketų leidimą Pietų Izraelio link retai prisiimama, bet paprastai dėl to kaltinamos skurdžiame Gazos Ruože veikiančios radikalios grupuotės.

Izraelis dažnai kaltina šią palestiniečių teritoriją valdantį judėjimą „Hamas“ ir paprastai atsako smūgiais jo sukarinto sparno bazėms.

Trečiadienio naktį „Pietų Izraelio link buvo paleista raketa“, paskelbė Izraelio armija.

„Atsakydamos į šią ataką oro pajėgos taikėsi į dvi teroristų „Hamas“ pozicijas Gazos Ruožo šiaurėje“, – sakoma pareiškime.

Mažiausiai dvi bombos buvo numestos ant „Hamas“ karinio sparno „Ezzedine'o al Qassamo brigados“ mokymo bazės centrinėje Gazos Ruožo dalyje, sakė liudininkai.

Kito smūgio taikinys buvo žemė į rytus nuo Gazos miesto, sakė šaltiniai Gazos Ruožo saugumo tarnybose.

Izraelis ir „Hamas“ nuo 2008 metų kariavo tris karus. Po naujausio karo 2014-aisiais palei sieną, kuri daugiausia yra uždaryta, laikomasi netvirto ugnies nutraukimo.

Vasario pradžioje grupuotė „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už raketų paleidimą į Pietų Izraelį iš Sinajaus pusiasalio netoli sienos su Gazos Ruožu. Tokio pobūdžio ataka buvo pirmoji nuo 2015 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt