Pasaulyje

2017.03.15 19:38

Tarp kaltinamųjų dėl „Yahoo“ vartotojų duomenų vagysčių – du Rusijos šnipai

ELTA, LRT.lt 2017.03.15 19:38

JAV Teisingumo departamentas dėl interneto milžinės „Yahoo“ vartotojų duomenų vagystės pareiškė kaltinimus dviem Rusijos šnipams bei dar dviem asmenims, skelbiama dienraštyje „The Washington Post“, informuoja BBC.

Teisingumo departamentas skelbia, kad kaltinimai pateikti Federalinės saugumo tarnybos (FST) agentams Dmitrijui Dokučiajevui ir Igoriui Suščinui bei, kaip įtariama, dviem su jais dirbusiems programišiams.

Anksčiau „Yahoo“ yra skelbusi, kad už 2014-aisiais atliktą įsilaužimą, paveikusį maždaug pusės milijardo vartotojų paskyrų, buvo atsakingi „valstybės finansuojami“ programišiai.

Vienas iš įtariamųjų kovo 14 dieną buvo sulaikytas Kanadoje.

„Teisingumo departamentas ir toliau siunčia aiškų signalą, kad neleisime individams, grupėms, valstybėms ar šių veikėjų kombinacijoms statyti į pavojų mūsų piliečių privatumo, ekonominių mūsų bendrovių interesų ar mūsų šalies saugumo“, – paskelbdama kaltinimus teigė generalinio prokuroro pareigas einanti Mary McCord.

„Yahoo“ buvo kritikuojama, kad delsė vartotojams pranešti apie 2014-aisiais įvykdytą įsilaužimą.

Tarp pavogtų duomenų buvo vartotojų vardai, elektroninio pašto adresai, telefonų numeriai, gimimo datos ir šifruoti slaptažodžiai.

Pernai bendrovė savo vartotojams patarė pasikeisti paskyrų slaptažodžius.