Pasaulyje

2017.03.15 20:06

Damaske įvykdytas mirtinas išpuolis prieš teismo rūmus

BNS, LRT.lt 2017.03.15 20:06

Sirijos sostinėje trečiadienį įvykdytas mirtininko išpuolis prieš teismo rūmus, mažiausiai 32 žmonės žuvo, yra sužeistųjų, pranešė valstybinė televizija. Dvi valandos po pirmojo išpuolio pranešta ir apie antrąjį sprogimą vakarinėje miesto dalyje.

Naujienų agentūros AFP korespondentas iš įvykio vietos Hamidijeho rajone pranešė, kad saugumo pajėgos aptvėrė rajoną ir blokavo į jį vedančias gatves, taip pat – kad prie pastato skubėjo greitosios pagalbos automobiliai ir ugniagesių mašinos.

Minimuose teismo rūmuose yra įsikūrę religinis tribunolas ir baudžiamasis teismas.

„Siaubingai išsigandome, nes sprogimo garsas buvo milžiniškas, – AFP atakos metu sakė vienas pastate buvęs teisininkas, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės. – Pasislėpėme bibliotekoje, kuri yra aukščiau. Tai buvo kruvina scena.“

Vienas vietos prokuroras valstybinei televizijai sakė: „Teroristas taikėsi į civilius, ... tokiu metu, kai (teisme) būna daug žmonių. Sprogdintojas mirtininkas bandė įeiti, o policijai pabandžius jį sustabdyti, jis įbėgo ir susisprogdino.“

Dvi valandos po pirmojo išpuolio pranešta ir apie antrąjį sprogimą Rabvė rajone, esančiame vakarinėje miesto dalyje, praneša BBC. Yra žuvusiųjų ir sužeistųjų.

Išpuolis įvykdytas per šeštąsias Sirijos konflikto, kuris 2011-ųjų kovą prasidėjo antivyriausybinėmis demonstracijomis, metines.

Praėjusį šeštadienį per koordinuotus dviejų bombų sprogimus sostinėje žuvo 74 žmonės. Atsakomybę tada prisiėmė buvęs „a Qaeda“ padalinys Sirijoje „Fateh al Sham Front“.