Pasaulyje

2017.03.15 13:15

Vokietijos dienraštis R. T. Erdoganui: nesate čia laukiamas

BNS 2017.03.15 13:15

Populiariausias Vokietijos dienraštis „Bild“ trečiadienį nukreipė kritiką į Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą, pavadino jį šalyje nepageidaujamu asmeniu ir apkaltino „savo valdžios troškimu keliant grėsmę Europos stabilumui“.

„Bild“ adresavo R. T. Erdoganui: „jūs ne demokratas! Jūs žeidžiate savo šalį! Nesate čia laukiamas!“ – rašoma pirmajame dienraščio puslapyje.

Šį pasipiktinimą Turkijos lyderiu lydi straipsnis pavadinimu „Mažas žmogus iš Bosforo“.

Aštrus ginčas tarp Ankaros ir jos sąjungininkių Europos Sąjungoje įsiplieskė, kai kelios Europos šalys, įskaitant Vokietiją, uždraudė Turkijos ministrams atvykti ir surengti mitingus.

Ankara ypač piktai sureagavo į kelių Vokietijos miestų vadovų sprendimą neįsileisti jos ministrų, norinčių dalyvauti vietos turkų mitinguose ir agituoti, kad per balandžio 16-ąją Turkijoje vyksiantį referendumą būtų pritarta konstitucijoms pataisoms, smarkiai padidinančioms prezidento galias.

Vien Vokietijoje gyvena apie 1,4 mln. turkų, turinčių teisę dalyvauti referendume, o R. T. Erdoganas nori palenkti juos į savo pusę.

Turkijos prezidentas Vokietijos veiksmus prilygino „nacių praktikai“ .

Ankara taip pat sustabdė aukščiausio lygio diplomatinius ryšius su Nyderlandais, ir išsiuntė iš Turkijos jų ambasadorių, kol Haga priims turkų keliamas sąlygas dėl mitingų.

Savo ruožtu Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere`as pareiškė, kad Ankara vaidina savo NATO sąjungininkių skriaudžiamą auką, nes ji nori sutelkti rinkėjų paramą dar prieš referendumą.