Pasaulyje

2017.03.14 14:42

Š. Airijos partijos „Sinn Fein“ naujoji lyderė ragina atsiskirti nuo JK

ELTA2017.03.14 14:42

Naujoji Šiaurės Airijos partijos „Sinn Fein“ lyderė pareiškė, kad Šiaurės Airija turėtų kaip galima greičiau surengti referendumą dėl atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės (JK) ir prisijungimo prie Airijos Respublikos, informuoja „The Independent“.

„Sinn Fein“ lyderė Michelle O`Neill sakė, kad „Brexit“ bus katastrofa provincijai, o referendumas dėl Airijos susivienijimo galėtų tapti vienu iš būdų išvengti šios katastrofos padarinių.

Tokį pranešimą Šiaurės Airijos partijos lyderė paskelbė praėjus vos kelioms valandoms po Škotijos premjerės Nicolos Sturgeon raginimo surengti antrąjį referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės nuo JK.

Kaip ir Škotija, Šiaurės Airija pernai birželį referendume dėl JK likimo Europos Sąjungoje (ES) balsavo už narystę bloke. Šiaurės Airijos piliečiai santykiu 56:44 balsavo už pasilikimą ES. Šiaurės Airijai, kaip ir visai likusiai JK, gresia pasitraukimas iš Sąjungos.

„Brexit“ bus katastrofa ekonomikai ir katastrofa Airijos žmonėms“, – žurnalistams Belfaste sakė Michelle O`Neill.

Šių metų sausį M. O'Neill partijos „Sinn Fein“ lyderio poste pakeitė Martiną McGuinnessą. Lyderė teigė, kad kaip galima greičiau reikia surengti referendumą dėl Airijos suvienijimo. Tačiau viešosios nuomonės apklausos rodo, kad didžioji dalis Šiaurės Airijos žmonių nori likti JK dalimi. Rugsėjį agentūros „Ipsos MORI“ atlikta apklausa parodė, kad tik 22 proc. rinkėjų palaiko vieningos Airijos idėją, o 63 proc. nori pasilikti JK.