Pasaulyje

2017.03.14 14:23

Ankara stabdo aukšto lygio susitikimus su olandų pareigūnais

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.03.14 14:23

Paaštrėjus santykiams tarp Turkijos ir Nyderlandų, Ankara paskelbė stabdanti aukšto lygio susitikimus su olandų pareigūnais. Turkija teigia, kad tokios priemonės galios, kol Nyderlandai atitaisys padarytą žalą, kai savaitgalį turkų ministrams neleista dalyvauti demonstracijose Roterdame.

Turkijos vicepremjeras po ministrų kabineto pasitarimo pranešė, kad šiuo metu iš Turkijos išvykusiai  Nyderlandų ambasadorei nebus leista grįžti į šalį. Be to, olandų politikus skraidinantys lėktuvai negalės patekti į Turkijos oro erdvę. Stabdoma ir dvišalių grupių veikla.

Tokių veiksmų imamasi po to, kai savaitgalį Nyderlandai dviem turkų ministrams neleido dalyvauti demonstracijoje, kur jie ketino agituoti už siūlymą didinti Turkijos prezidento galias per referendumą balandį.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas po šio sprendimo Nyderlandus pavadino nacių palikuonimis ir bananų respublika.

Nyderlandų premjeras pareiškimą pavadino nepriimtinu ir paprašė atsiprašymo. Taip pat  Turkijoje keliaujančius savo piliečius įspėjo vengti masinio susibūrimo vietų.