Pasaulyje

2017.03.13 14:26

Laukiant „Brexit“ derybų, Škotijos premjerė skelbia apie naują referendumą

Škotijos vyriausybė reikalaus pakartotinio referendumo dėl nepriklausomybės, pirmadienį pareiškė jos premjerė Nicola Sturgeon, Londonui rengiantis šią savaitę oficialiai informuoti kolegas Europos Sąjungoje, kad Jungtinė Karalystė palieka organizaciją ir nukreipia ją į nežinomus vandenis. 

Iki vakaro britų parlamentas turi galutinai patvirtinti įstatymą, leidžiantį vyriausybei pradėti „Brexito“ derybas, tad jau antradienį Theresa May gali paskelbti aktyvuojanti 50-ąjį Lisabonos sutarties punktą, nors kiti šaltiniai teigia, kad tai gali įvykti ne anksčiau kaip ketvirtadienį.

Kai paskutinį kartą atvyko į Europos Sąjungos viršūnių susitikimą, Th. May reporteriams pasakė – „Europos partneriai aiškiai parodė, kad nori pradėti derybas, aš noriu to paties“.

„Pats laikas palikti Europos Sąjungą ir kurti nepriklausomą, save valdančią, globalią Britaniją, už kurią pasisakė jos žmonės“, – kalbėjo Th. May.

Pirmadienį Pasitraukimo įstatymą svarstys ir dėl jo balsuos abeji – Bendruomenių ir Lordų Rūmai. Įstatymai keliauja iš rūmų į rūmus, kol dėl jo sutariama. Sutarę dėl teksto ir jį priėmę Bendruomenių Rūmai perduos Lordams, kurie anksčiau užblokavo įstatymą, pareikalavę, kad po „Brexito“ būtų užtikrintos Britanijoje gyvenančių Europos Sąjungos piliečių teisės. Iki vėlaus vakaro įstatymas turi būti priimtas ir atvertas kelias pradėti „Brexito“ derybas.

Daugiau apie tai – reportaže.